Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı, BBP Kahramanmaraş milletvekili adaylarını tanıttı.
 
BBP 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde Kahramanmaraş’ı temsil edecek olan milletvekili adaylarını Pınarbaşı Muhsin Yazıcıoğlu mesire alanında sağanak yağış altında kamuoyuna tanıttı.
BBP Kahramanmaraş İl Başkanlığı, yağan sağanak yağışa rağmen Muhsin Yazıcıoğlu mesire alanında bulunan Yazıcıoğlu anıtı önünde toplanan partililerine 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi partinin 8 isminden oluşan milletvekili adaylarını tanıttı.
Sağanak yağmur altında seçim startını veren BBP’nin Kahramanmaraş milletvekili adayları partililere tanıtıldıktan sonra programa yağışlı hava nedeniyle parti binasında devam edildi. Parti İl binasında partililere bir konuşma yapan BBP Kahramanmaraş 1. sıra milletvekili adayı Remiz Çayır, Türk milletine yakışır bir siyaset yapacaklarını belirterek, her evden bir oy istiyoruz dedi. Kahramanmaraş’ta şehirleşme adına hiçbir adımın atılmadığına da değinen Çayır; “Kahramanmaraş’ın şehirleşme sorunu var, yapılan çalışmalar sadece bürokrasinin gerektirdiği çalışmalardır. Bu durum beni son derece üzmektedir.” Şeklinde konuştu ve ülkeye hizmet, şehre hizmet için aday olduğunu söyledi. Büyük Birlik Partisinde, özellikle Kahramanmaraşlı olan Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır’ın milletvekilliğine adaylığını koyması ve seçim yarışında bende varım mesajını vermesi, parti teşkilatlarında da büyük bir heyecana neden olmuş durumda.
ADAYLRIN 2’Sİ BAYAN
Birçok şehirde bayan milletvekili adayı bulmak oldukça zor diyen Çayır, BBP Kahramanmaraş’ta iki tane bayan milletvekili adayını listeye çıkardı dedi. Bayanların siyasete girmesiyle siyasetin bir seviye kazanacağının da altını çizen Çayır, şu şekilde konuştu; “BBP olarak Kahramanmaraş’ta seçim startı vermiş olduk. Adaylarımızı kamuoyu ile buluşturduk. Bütün ilçelerden milletvekili adayı aldık. Adayların arasında da iki tane bayan adayın olması da dikkat çekicidir. Birçok şehirde bayan aday bulmak çok zor, bayanların siyasete girmesi siyasete kalite ve seviye kazandıracaktır. BBP olarak Kahramanmaraş’ta hedefimiz mümkün olduğunca bütün köyleri ve mahalleleri bir bir dolaşmak ve tanıtım materyallerini de sonuna kadar kullanacağız.Türkiye’de iki kutuplu bir siyaset güdülmek istense de BBP’nin toplumdaki rolü ve ağlısının farklı olduğuna değinen Çayır; “Ben bu algının Kahramanmaraş’ta yüzde 20’leri bulacağını düşünüyorum. Bütün çabamız ve bütün gücümüz BBP’yi yüzde 20 bantlarına oturtmak. Bin kişilik bir seçim çalışma ordusu kuracağız, sadece adayların halkın önüne çıkıp konuştuğu ve sadece oy istediği gibi alışa geldiğimiz düzen değil de bire bir bin kişilik ordumuzla oy isteme sistemiyle daha büyük ve mesafeli yol kat edeceğiz.”
YAZICIOĞLU’NUN DAVASINI SÜRDÜRECEĞİM
Neden Kahramanmaraş’tan 1. sıra milletvekili adayı olduğuna da açıklık getiren Çayır; “Elbette ki bir davanın sahibiyim ve elbette bir dünya görüşüne sahibim. Bu dünya görüşü çerçevesinde de Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını düştüğü yerden ayağa kaldıracağım. Çünkü rahmetli Muhsin başkan Kahramanmaraş topraklarına düşmüştü, bende Kahramanmaraş’ta düştüğü yerden yeni tohumlar ekerek onların büyüyüp çiçek açmasını sağlayacağız ve çiçeklerde meyveye dönüşecek ben buna cani gönülden de inanıyorum. Yine bu topraklardan beslendiğimiz için yine bu topraklara vereceğimiz birçok hizmetin olduğuna inanıyorum.Kahramanmaraş’ın içe kapanmışlığının en büyük dezavantaj olduğunu söyleyen Çayır; “Gerek siyasi gerek sosyal ve gerekse de iktisadi anlamda zaman zaman kırılganlıklar oluşmuş. Mesela Kahramanmaraş üretim yapmış ama direk ihracat yapılmaksızın aracılar gelip Kahramanmaraş’ta yer bulmuşlar. Malı üreten Kahramanmaraşlı, doğrudan ihracat yapmak yerine aracılara malını teslim etmiş bunu da en çok pamuk ve kumaşta görebilirsiniz bunu. Eğer biz bir görev ve ödev devralabilirsek Kahramanmaraş’ı çok rahatlıkla bilgi birikimimizle marka şehir yapabilme konumunda ve gücündeyiz. Eğer Kahramanmaraş marka şehir olabilirse bu hem Kahramanmaraş açısından hem de ülke açsından kazançtır. Bize yetki verilirse ben en azından Kahramanmaraş’ın komşusu olmasa da Suriye, İran, Irak ve benzeri ülkelerle bir entegrasyonunu sağlayabileceğimi söylemek istiyorum.”
MİLLETVEKİLLERİNİ LİDERLER SEÇİYOR
Milletvekillerini halkın seçmediğini tam tersine liderlerin milletin önüne aday çıkardığını fakat bu konuyu milletin anlamadığını vurgulayan Çayır; “Seçim zamanı gelince milletten oy iste, sonra ortadan kaybol olmaması lazım, yani milletvekillerini zaten halk seçmiyor liderler seçiyor. Halk bunu bilmiyor, halkın önüne yine tanımadığınız kişileri koyacaklar bu kişileri de hayatınız boyunca tanımadınız ve bundan sonra da tanımayacaksınız beklide hiç göremeyeceğiniz birilerini önünüze koyacaklar. Siz diyeceksiniz ki efendim ben zaten adamı tanımıyorum, ne yapacağını ve ne yapmayacağını, kaç kilo kaldırıp kaç kilo kaldıramayacağını, bu ülkeye ve Kahramanmaraş’a ne verip vermeyeceğini bilmeden seçiyorlar. Buna mazerette yok efendim başbakanı çok seviyorum, falancayı çok tutuyorum, vay babamın partisi vay dedemin partisi diyerek oy veriyorsunuz ama hayatınız boyunca da oy vererek milletvekili seçtirdiğiniz insanı hayatınız boyunca bir daha göremiyorsunuz ve hizmette alamıyorsunuz. Bu gidişata da dur demek siz milletin elinde.” Şeklinde konuştu.               
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI;
1-    REMZİ ÇAYIR: (YAZAR- İŞ ADAMI- MERKEZ)
2-    NEDAT TÜRK:  (AVUKAT- TÜRKOĞLU)
3-    ALİ ALAGÖZ :   (İŞ ADAMI- ELBİSTAN)
4-    ELİFE ÖZGÜL:   (İŞ KADINI- MERKEZ)
5-    MUSA GÖZTAŞ: (İŞ ADAMI- GÖKSUN)
6-    FERİDUN ÖZDEMİR: (MÜHENDİS- AFŞİN)
7-    BÜLENT KAYA: (İŞ ADAMI- NURHAK)
8-    FATMA KUŞÇU: (EV HANIMI- MERKEZ)