Afşin Belediyesi tarafından muhtarlar için iftar programı düzenlendi. Düzenlenen programa Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut, MHP Afşin İlçe Başkanı Süleyman Aycan, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Koray Kıraç Muhtarlarla Iftar (4)

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ HİZMET SÜRECİ

Çalışmalara hızlı başladığını belirten Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç, “Kavgasız, kazasız bir süreç atlattık, bütün mahallelerimizle birlikte seçimi bitirdik. Ben biraz hızlı gidiyorum. Yani böyle kutlamalardan falan ziyade inşallah şu memleketlerimizi deprem görmüş, ondan sonra psikolojisi, sosyolojisi bozulmuş bu memleketlerimizi inşallah birlikte ayağa kaldıralım. Ben buna inanıyorum. Bu konuda bazen güvenmenizi istiyorum. Şunu söylüyorum. Biz beş yılın sonunda Allah'ın izniyle muhtarlarımız var. Belediye encümenlerimizle birlikte inşallah güzel bir Afşin. Kahramanmaraş'ın yıldızı bir Afşin olacağına inanan bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın” dedi.

Koray Kıraç Muhtarlarla Iftar (1)

AFŞİN, MARAŞ’IN İNCİSİ OLACAK

Maraş'ın incisi olacağız söyleyen Başkan Kıraç, “Çıkan siyasi sonuçlar itibariyle belediye paylaşımınıza baktığınızda Allah'ın izniyle Kahramanmaraş'ımızın Afşin ilçesi sizlerin de sayesinde hep birlikte çalışarak ilçe başkanlarımızla, encümenlerimizle, muhtarlarımızla ve ekip arkadaşlarımıza bu işin en sonunda geldiğimiz nokta benim bir sözüm var ya tiril tiril bir Afşin olacak. Yani ta ücra köşelerine kadar, hiç kimseyi ayırt etmeksizin onu da söylüyorum. Şu şuna oy verdi, bu buna oy verdi, şu kadar oy aldı demeden tek bakacağımız şey de memleketimizin beş yıl sonunda Maraş'ın incisi olması, birincisi olması ve en fazla hizmet alan ilçesi olması yolunda beraber birlikte inşallah ben buna inanıyorum” dedi.

Koray Kıraç Muhtarlarla Iftar (2)

SOKAK KÖPEKLERİ TOPLANMAYA BAŞLANDI

Kıraç, “Şimdiden çalışmaya başladık. Şehrimizin içerisinden geçen bir kanal var. Fatih Başkanım bilir hatta bugün o mahalledeydik başkanım. temizlemeye başlamıştık. Demek ki azimle oluyor. Ne yaptık? Hemen sokaklarımız dedik şu bayram öncesi temizleyelim. İnşallah salabilirsek beldelerimize, uzak mahallelerimizde de çalışacağız. Şu öncelikle bayramdan gelmeden misafirlerimiz şu sokaklarımızı, caddelerimizi bir temizleyelim. Sokak köpeklerine bugünlerde birkaç hamle yaptı arkadaşlarımız toplamaya başladı” dedi.

Koray Kıraç Muhtarlarla Iftar (5)

BERABER ÇALIŞACAĞIZ, BERABER GAYRET EDECEĞİZ

Kıraç, “Taziyelerinden tutun, işte sosyal tesislere kadar kaldırımlarından tutun yollarına kadar güzel bir mahalleleriyle inşallah sizler de onurlanacaksınız, bizler de onurlanacağız. Beraber onurlanacağız. Beraber çalışacağız, beraber gayret edeceğiz, beraber yatırımlarımızı yerine getireceğiz. Ve inşallah beş yılın sonunda bu memleketin insanları, bu memleketin evlatları, kadınları, çocukları şunu söyleyecekler bize. Muhtarlarımız, encümenlerimiz ve başkanlarımız. Allah sizden razı olsun. Bunu da bitireceğiz. Yüzünüzü yere getirmeyeceğim, ne söz verdiysek tek tek yerine getireceğiz. Allah'ın izniyle daha fazlasını da yapmaya çalışacağız, gayret edeceğiz” dedi.

Koray Kıraç Muhtarlarla Iftar (6)

Konuşmalarından ardından akşam ezanının okunmasıyla dua edilerek oruç açıldı.

Koray Kıraç Muhtarlarla Iftar (8)Koray Kıraç Muhtarlarla Iftar (7)

Muhabir: DENİZ DOĞAN