www.yesilafsin.com Yazı İşleri Müdürü Deniz Doğan ile bir süre sohbet eden AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut, Basının ve gazeteciliğin toplum üzerindeki önemine değinerek, “Basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir” dedi.

Bodrum’da 4,1 büyüklüğünde deprem Bodrum’da 4,1 büyüklüğünde deprem

24 Temmuz’un basından sansürün kaldırıldığı önemli bir tarih olduğunu söyleyen Başkan Karabulut, “Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır. Günümüzde ise artık basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.

Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Afşin’imizde her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır.

Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, Afşin’imizin yerel basınımızın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim” dedi.

Ziyaretleri dolayısıyla memnuniyeti dile getiren www.yesilafsin.com Yazı İşleri Müdürü Deniz Doğan, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut’a teşekkür etti.

40 yıldır Afşin’de yerele ışık tutan Yeşil Afşin Gazetesi’nin matbaa bölümünü de inceleyen Başkan Karabulut, çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra gazete ofisimizden ayrıldı.

Kaynak: Şükrü Kartal