Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırmak için hayata geçirilen ‘Yerinde Dönüşüm’ kampanyasına ilginin yeteri kadar olmadığını söyleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Yerinde dönüşüm yapmak isteyen hemşehrilerimiz bir an önce belediyelerimize müracaat etsin” dedi.

afsin-belediye-baskani-guven-kurban-bayrami-mesaji-yayinladi-h46136-dc4dd-1604917157

“Bu bizim için bir fırsat”

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 'Yerinde Dönüşüm Projesi' kapsamında ilk temeli Afşin’de atıldığını ve sürecin hızlı ilerlediğine değinen Güven,  “ Kıymetli hemşehrilerim, Yerinde Dönüşüm Projeleri için ruhsat verme işlemlerini Afşin Belediyesi tarafından başlandı biliyorsunuz. Ancak bugüne kadar istediğimiz yerine dönüşüm projesi belediyemize intikal etmedi. Aslında yerine dönüşüm projesi ruhsatlarını veren sayılı belediyelerden biriyiz. Bu anlamda da tüm deprem bölgesinde henüz faaliyet başlamadı. Bu bizim için bir fırsat. Hem projelerin hızla onaylanması hem de devletin açıkladığı 750 bin hibe ve 750 bin kredinin bir an önce hesaplara geçmesi anlamında çok önemli.” açıklamasında bulundu.

AKEDAŞ Açıkladı: Kahramanmaraş'ta 3 Gün Boyunca Elektrik Kesintisi! AKEDAŞ Açıkladı: Kahramanmaraş'ta 3 Gün Boyunca Elektrik Kesintisi!

Yapılarını yerinde yapmak isteyen depremzedeleri ‘Yerinde Dönüşüm Projesi'nden faydalanmaları için belediyeye davet eden Güven, şunları söyledi:

“Yerinde dönüşüm bir süre sonra diğer illerde de başladığında yoğunluk olacak. Lütfen ben hemşirelerimden rica ediyorum yerinde dönüşüm yapmak isteyen hemşehrilerimiz bir an önce belediyemize müracaat etsin. Ruhsatlarını verelim. Sözleşmeleri Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüzce imzalansın ve Bakanlığımız bir an önce paraları hesaplarına yatırsın. Biz bekliyoruz. Lütfen acele edin”

Kaynak: Deniz Doğan