Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Beyceğiz Mahallesinde devam eden sıcak asfalt ve parke çalışmalarını inceledi.

Beyceğiz Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Güven, belediye çalışmalarının Afşin genelinde devam ettiğini belirterek, "Elimizden geldiği kadar tüm mahallelerimize yetişmeye çalışıyoruz."dedi.

Beyceğiz Mahallesindeki üstyapı çalışmalarının büyük bir kısmını tamamladıklarını dile getiren Güven, "Mahallemize geçen yıl alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından Beyceğiz Mahallesi’nde asfalt çalışmalarımıza başladık. Beyceğiz Mahallesi oldukça geniş bir alan olup geçen yıl 3’te 2’sini bitirmiştik. Bir kısmına yine sezon başında başladık acil yapmamız gereken Bakraç Mahallemiz vardı. Orayı bitirdikten sonra tekrar Beyceğiz Mahallemizdeyiz. Beyceğiz Mahallemizin tamamı üst yapıya kavuşuyor, tozdan topraktan kurtuluyor. Beyceğiz Mahallesinde sıcak asfalt kaplaması ve parke çalışmalarımız devam ediyor." açıklamasında bulundu.

- 3 yılda 1 milyon 650 bin metrekare asfalt ve parke

2018 yılı içerisinde Afşin'in üstyapı sorununu tamamen bitirmek istediklerini söyleyen Başkan Güven, "Belediye başkanı olarak göreve başladığımız ilk günden buyana Afşin'de daha önceki dönemlerde yapılan üstyapı hizmetlerinin 22 katını gerçekleştirdik. Kullanılan ürünler parkede dahil olarak tamamı Afşin Belediyesine ait. Elimizden geldiği kadar tüm mahallelerimize yetişmeye çalışıyoruz.  Göreve geldiğimiz günden bu tarafa son verilerimize göre asfalt, parke vs. dahil olmak üzere 1 milyon 650 bin metrekare oldu. Elimizdeki tüm imkanları seferber ediyor ve bunu hizmete dönüştürme gayreti içerisindeyiz. Afşin'imize Kahramanmaraş'ın en büyük ikinci asfalt plentini ve beton elamanları tesisini kurduk. Burası fabrika gibi çalışıyor. Kendi ürettiğimiz ürünlerle Afşin'e hizmet ediyoruz." diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve Afşin'e en iyi hizmeti getirmek için mesai harcadıklarını sözlerine ekleyen Güven, şunları söyledi:

"Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz Afşin’e olağanüstü hizmetler yapıyor. Biz Afşin Belediyesi olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizle birlikte Afşin’e en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. İnanır ve bilirseniz yapamayacağınız bir şey yoktur. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Afşin Belediyesi arasında iş birliği var, zaman zaman onlar bize yardım ediyor, zaman zaman biz onlara yardım ediyoruz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz Afşin’de neredeyse girilmedik grup yolu bırakmadı. Afşin Belediye Başkanı olarak tüm hemşehrilerimize saygılar, sevgiler sunuyorum. "