Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen ekonomi şurasında iş dünyasının sorunlarını dile getirdi.

TOBB'un organize ettiği "TOBB Türkiye Ekonomi Şurası", Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve ilgili bakanlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de başladı. Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'na katıldı. Toplantıda Can, bölgenin sorunları dile getirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’na, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve oda-borsa başkanlarının yanı sıra; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel katıldı.

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanlara, Afşin’de yaşanan iş dünyasının sorunlarını anlattı.

Binance, Rusya’dan çekiliyor Binance, Rusya’dan çekiliyor

Konuyla ilgili başkan Can; “Afşin Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Afşin iş dünyasının sorunlarını 3 başlıkta dile getirdik. Birincisi küçük sanayi sitesi ve organize sanayi sitesinin hayata geçirilmesi, ikincisi iş insanımızın önünde sorun olan nace faaliyet kodundaki sınırlandırılmanın kaldırılması, üçüncüsü enkaz ve yıkım işleminin hızlı bir şekilde yapılması ve bunu yapan firmaların 18-19 liradan ihale edilen be sözleşme yapan firmaların mazot fiyatının 39 liraya yükselmesi ile ilgili zararın giderilmesi için yasal düzenlemenin yapılmasını dile getirdik. Sorunlarımızın çözümü noktasında bizlere destek verenlere teşekkür ederiz” dedi.