Türkiye’nin öncü katılım bankası Bank Asya, 14–15 Mayıs tarihleri arasında Kahramanmaraş Şubesi’nde “Altın Kabul Günü” düzenliyor.
 
Yeni ürün ve hizmetlerini müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şekillendiren Bank Asya, yastık altı birikimleri ekonomiye kazandırmak amacıyla yeni bir kampanya düzenliyor. Altın bankacılığına olan ilgiyi artırmayı hedefleyen Bank Asya, 14-15 Mayıs tarihlerinde Kahramanmaraş şubesinde “Altın Kabul Günleri” düzenliyor. 'Altın Kabul Günleri' ile Bank Asya, müşterilerinin ziynet eşyaları ve altın birikimlerini, açılan altın hesaplarıyla hızlı bir şekilde cari hesaplarına aktarıyor.
 
Son dönemde altın fiyatlarındaki artışın altın bankacılığına olan ilgiyi de artırdığını söyleyen Bank Asya Kahramanmaraş Şubesi Müdürü Selçuk Kösebalaban, “Katılım Bankacılığı prensiplerine uygun olmak koşuluyla, müşterilerimizin altın ürünleriyle ilgili talep ve beklentilerini göz önünde bulundurarak yeni hizmet ve ürünler sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Altın birikimlerini bankada değerlendirmenin, hem birikim sahibi hem de ülke ekonomisi açısından daha faydalı olduğuna dikkat çeken Selçuk Kösebalaban, “Hangi ayarda olursa olsun ziynet altını fiziki olarak teslim alıyor, 24 ayar altına dönüştürerek, cari hesaba gram olarak yatırıyoruz. Bu sayede altının nakde dönüştürme ihtiyacı olduğunda işçilik bedeli ödenmeden ve alış-satış işleminden kaynaklanan maliyete maruz kalmadan cazip imkanlarla işlem yapma şansı sunuyoruz” dedi. Birikimi olan herkesin Altın Kabul Günleri’ne katılabileceğini belirten Kösebalaban, “Birikim sahibinin önceden bankamızda hesabı bulunmasına gerek yok. Altın kabul işlemi sırasında hesap açılabilir. Ayrıca müşterimiz dilediği zaman hesabı Türk Lirası ya da yabancı paraya dönüştürülebilir” dedi.