AK Parti Afşin İlçe Başkanlığında aday adaylığı için resmi başvurusunu yapan Ali Bal, siyasi tecrübe ve birikimiyle Afşin’e hizmet etmek istediğini belirtti.

DSC_6319 (Medium)

Büyükşehir Yağışlara Karşı Teyakkuz Halinde Büyükşehir Yağışlara Karşı Teyakkuz Halinde

Yeşil Afşin Gazetesini ziyaret eden Bal, 1989-1999 yılları arasında 2 dönem Altunelma Kasabası Belediye Başkanı olarak görev yaptığını belirterek,  “Ben hizmet adamıyım, bölgemizin sorunlarını teknik dille, siyasi dille birleştirerek Ankara’ya götürerek yerinde çözmek istiyorum” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Afşin’in hızlı bir inşa ve imar hareketine ihtiyacı olduğunu belirten Bal, “ 25 yıldır Afşin'de ikamet etmekteyim. 2009 yılında yine Afşin AK Parti'den belediye başkanlığına aday adayı oldum. Nasip değilmiş. Şimdi ise içimizden gelen bir bilgi birikimimiz siyasi tecrübelerimiz enerjimizin olduğu şu dönemde Afşin’imize de vermek istiyorum. Ben hizmet adamıyım. Hizmet severim. Bölgemizin sorunlarını teknik dille siyasi dili birleştirerek Ankara'ya uygun dille götürdüğümüz zaman güzel hizmetler alacağım kanaatindeyim. Malum ilçemiz büyük bir deprem felaketi yaşadı. Şu an çok önemli bir inşa ve imar hareketine ihtiyacı var. Bunun da teknik bir kadro tarafından yapılması lazım. Vatandaşımıza sahip çıkılması lazım. Bu açıdan belediyecilikte bu işlerin ana öğesi. Başta belediyemizin zaten kendi mekanı da depreme uğradı. Başta belediye hizmet binasından başlamak kaydıyla belediyedeki personel disiplinini, mali disiplini 8 değil 12 saat çalışma hevesini, arzusunu kendim de dahil personelimize Allah nasip ederse vermek üzere bir yola çıktık. Afşin'in sorunlarını, köyünü, kasabasını buradaki işletme müdürlüğünden dolayı bildiğim için insanlarla yüz yüze, mekanlarında sohbet onların hallerini, sıkıntılar dinlemeyi seven bir insanım. Eğer aday adaylığımız, aday adaylığa dönüşür. Belediye başkanlığı bize nasip olursa Cenabı Allah utandırmasın. İnşallah böyle düşünceyle eğer değerli aday adayı arkadaşlarımla biz yola çıktık. Hangimize nasip olur? Kısmen bu da halkımızın takdiri.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Deniz Doğan