Karaelbistan Mahallesi Mekan Sokak'ta faaliyet gösteren Bahçeşehir Koleji Elbistan Kampüsü, öğrenci ve velilerin 2023-2024 yılına pozitif bir şekilde girmesi için şenlik düzenledi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji Elbistan Kampüsü Kurucusu Hanifi Şahin; “Büyük bir deprem yaşadık ama hayatta bir yandan devam ediyor. Bu şenlik, okullarımıza önemli bir moral kaynağı olacaktır. Birlik, beraberlikle, dayanışmayla, elbirliği ve işbirliği yaparak bunun üstesinden gelmeye çalışacağız. İlköğretim etkinlikleri kapsamında okulumuz böyle bir etkinliği planladı. Bugün sizlerle icra ettik. Ben her zaman söylüyorum; okul bütünüyle hayatın kendisi olmalıdır. Hayata dair her şey okulda öğrenilmelidir. Çünkü en değerli varlığımız geleceğimiz olan çocuklarımız. Okul öncesinden ilköğretime, ortaokuldan liseye kadar kaliteli bir eğitim sunamazsak doğru bir gelecekten bahsetmemiş mümkün değildir” dedi.

En kaliteli zaman, çocuklarınızla geçireceğiniz zamandır diyen Şahin; “Özellikle velilerimiz için bunu söylüyorum, en kaliteli zaman, çocuklarımızla geçireceğimiz zamandır. Onların dünyasında ne kadar olursak geleceklerinde de o kadar oluruz. Ceza ve ödülde, övgü veyahut yergide bir denge içerisinde mutlaka olmanızı arzu ediyoruz. Yaklaşımınız özellikle böyle olmalı. Çocuklarımız zaman zaman problemler yaşayabilirler, yaşamalılarda. Baş edeceği problemleri çocuklarımız yaşamalı. Bu yaşlarda sorumluluk almalı. Zorluklar nedir bunları tanımalı. 43 yıllık meslek hayatımda her yerde her zaman ifade ettim, en hayati kademelerden biri okul öncesi. Çocuklarımızın kişilik ve kimliğini tam ve doğru olarak kazandığı bu kademeyi hayati görüyorum. İlkokulu çok önemli görüyorum. Eğer bu kademeleri ıskalarsak lisede veyahut üniversitede bu çocuklara yapabileceğim fazla bir şey yok.” dedi.

Bahçeşehir Koleji Elbistan Kampüsü Kurucusu Hanifi Şahin, etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı'na yüzde 99 katılım Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı'na yüzde 99 katılım

2. Geleneksel İlköğretim şenliği zumba dansı ile başladı. Anasınıfı öğrencilerinin gösterisi ile etkinlik devam ederken veliler ise mendil kapmaca oynadı. Şenlik eğlenceli bir şekilde devam ederken 2., 3. ve 4.sınıflar İngilizce oyunları oynadı.

Öğrenci ve velilere ikramların olduğu şenlikte 2. Sınıflar, 3. Sınıflar ve 4. Sınıfların gösterisi izlendi.

Şenliğin beğeniyle izlenirken velilerin mutlulukları görülmeye değerdi. Şenlik son olarak mini koro gösterisi ile sona erdi.

Okul bahçesindeki etkinliklere Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, okul müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (24)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (23)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (22)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (21)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (20)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (19)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (18)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (17)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (16)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (15)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (14)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (13)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (12)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (11)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (10)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (9)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (8)Bahçeşehir Koleji 2.ilköğretim şenliği (7)

Kaynak: DENİZ DOĞAN