Kahramanmaraş’ta İlçe Belediyeleri Güçlendirme Başvurularını Almaya Başladı Kahramanmaraş’ta İlçe Belediyeleri Güçlendirme Başvurularını Almaya Başladı

31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Afşin Belediye Başkanlığına aday adaylığı için resmi başvurusunu yapan Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) eski Genel Başkanı İsmail Aslan, ziyaretinde gazetemize açıklamalarda bulundu.

DSC_6184 (Medium)

Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) eski Genel Başkanı İsmail Aslan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Afşin’i, Afşin ile yeniden ayağa kaldırmak için bu göreve talip olduğunu söyledi.

Halk ile iç içe belediyecilik anlayışını uygulamaya koymak istediğini belirten Aslan, “Belediye işi, gönül işi’ sözünü, sadece bir slogandan ibaret görmeyip Afşin’in her bir ferdine, her bir sokağına ve caddesine yansıtmayı amaçlıyoruz. Yolda olanın istikameti niyetine göre verilir. Bizim niyetimiz de halis. Şehrimize olan vefa borcumuz var. Bu borcu ödemek için adım atıp aday adaylığımı açıkladım” dedi.

Uzun zaman sendikal faaliyetler yürüttüğünü ifade eden Aslan, “Aday adaylığımızı açıklamamızın ardından ilçemizin her kesim insanından güzel geri dönüşler aldım. Afşin benim için önemli. Bu topraklarda büyüdüm. Bu topraklarda yaşadım. Ekmeğimi burada kazandım. Çoluğumun çocuğumun rızkını kazandım. Allah nasip ederse 5 yılda Afşin'ime hizmet etmek ve tekrar ayağa kaldırmak istiyorum. Bunun için bir yola çıktım. 11 ili etkilen büyük depremler yaşandı. Çok sevdiğimiz insanları ve yakınlarımızı kaybettik. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Şehrimizde bu depremde ağır yaralar aldı. Bu görevin zor olduğunu biliyorum fakat Allah’ın izniyle elbirliğiyle ilçemize güzel hizmetler yapacağımızdan şüphemiz yok. Allah hakkımızda neyi hayırlı kılmışsa onu yaşayacağımızdan şüphemiz yok. ” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Deniz Doğan