Sergide tuval, filografi, kolaj, asamblaj, akrilik, kâğıt rölyef, mozaik, gazete, ebru, çanta baskı, tişört baskı ve batik gibi birçok farklı teknik kullanılarak yapılmış çalışmalar yer alıyor. Bu çeşitlilik, öğrencilerin yaratıcı potansiyellerini ve sanatsal becerilerini sergilemelerine olanak tanıyor.

Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (9)

Serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, Jandarma Binbaşı Özgür Gümüşay, Şube Müdürü Erdem Hurman ve okul müdürleri katıldı. Serginin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, öğrencilerin yıl boyunca gösterdiği çabayı ve başarıyı takdir etti.

Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (10)

Okul Müdürü Ahmet Kır, serginin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. Kır, “Bu sergi, öğrencilerimizin yıl boyunca öğrendikleri ve geliştirdikleri becerilerini gözler önüne seriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (8)

Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu’nun özel öğrencisi Raziye Candemir’in de hazırladığı eseri ilgi odağı oldu. Öğrenciler, bir dönem boyunca öğrendikleri tekniklerle hazırladıkları eserleri sergileyerek büyük beğeni topladı. Sergiyi gezenler, öğrencilerin yaratıcılıklarını ve sanatsal yeteneklerini takdir etti. Sergide emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür edildi.

Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (7)Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (5)-1Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (4)-1Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (5)Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (3)-1Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (4)Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (3)Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (2)Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (2)-1Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (1)-1Aşık Mahzuni Şerif Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı (1)

Muhabir: Eda Yamanlı