Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği  (ASİAD) Başkan Yardımcısı Koray Kıraç,  İstanbul’da düzenlenen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun 4. Genel Kurulu’nu değerlendirdi. Kıraç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın her zaman işadamlarının arkasında olduğunu söyledi.
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) 4. Genel Kurulu Cumartesi günü İstanbul yapıldı. 4. Genel Kurul’a Afşin’den Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İlyas Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Koray Kıraç, Avukat Mehmet Ergin ve Şaban Güzel katıldı.
4. Genel Kurulu Değerlendiren Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkan Yardımcısı Koray Kıraç, “ İstanbul’da düzenlenen TUSKON’un 4. Genel Kuruluna katıldık. Son 10 yılda AK Parti hükümetiyle birlikte ekonomi hızlı bir yükseliş ivmesi kazandı. Özgürlüklerin önünün açılması noktasında birçok yasalar çıkartıldı. Bu yasalarla beraber, Türkiye’deki iş adamlarının geleceğe güvenle bakmasını sağladı. Özelikle 28 Şubat’ın ürünü olan 8 yıllık eğitim sisteminin Türkiye’ye verdiği zararı, yeni eğitim yasası olan 4+4+4 sistemi ile bu lekeyi sildi. Ne yazık ki, darbe yasası olarak bilinen 8 yıllık eğitim sistemi bu ülkenin önünü tıkamıştı. Bu düzenlemeyle Türkiye’nin önünün açılmıştır. Biz işadamları olarak bu yasayı çıkartan Başbakan’ımıza, milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyoruz.  Özelikle seçmeli ders olarak kabul edilen Kuran-ı Kerim’in bazı kesimlerce engellenmek istenmesi ve duvarda asılı kalmasını istemeleri aslında Kuranın okunup anlaşılmasından korkmalarından kaynaklanmaktadır. Şu bilinmelidir ki; hiç kimseye zorla Kuran-ı Kerim eğitimi verilmeyecektir. İsteyen seçmeli olarak bu dersi seçecekler. Bundan dolayı aile baskısı gibi anlamsız bir görüşü savunmak, bu konuyu saptırmaktan öteye taşıyamazlar. Tabi ki biz kendi çocuklarımıza anne baba olarak onları yönlendirme etkimiz vardır. Bu ülkede Amerikan, Fransız kolejlerine gönderilen hiçbir öğrenciye karşı çıkılmamışken Kuran-ı Kerim öğrenmek isteyen öğrencilere de kimsenin karşı çıkma hakkının da olduğunu sanmıyorum. Başbakan’ımızın da 4. Genel Kurulda yapmış olduğu konuşmadaki gibi, özgürlüklerin artmasıyla, dayatmaların, darbelerin, çetelerin, haksızlıkların her zaman karşısında dim dik duracağız.” dedi.