Afşin Milli Eğitim Müdürlüğü “Aile ve Çocuk Eğitimi” konulu seminer düzenledi. Seminere konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Vehbi Vakkassoğlu katıldı.
 
Afşin TEAŞ İstiklal İlköğretim Okulu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan,Afşin Emniyet Müdürü Veysel Ateş, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ailede en önemli görevin hanımlara düştüğünü ifade eden Vakkasoğlu, “Eş sevgisi dediğimiz bu görevde gülen yüz, samimi yaklaşım, sakin tavırlar ev hayatını her zaman düzenli kılar. Tabii bu arada aynı tavırları erkeklerden beklemek en doğal harekettir. Karşılıklı sevgi ve hoşgörü olmazsa ailede sevgi asla olmaz” dedi. 
Araştırmacı Yazar Vehbi Vakkassoğlu, öğretmenlik sevgi mesleği olduğunu ve eğitimcilerin yürek söküğünü dikecek terziler olduğunu söyledi.
Öğretmenlik mesleğinin günün 24 saat boyunca devam ettiğini belirten Vakkasoğlu, “Bir öğretmen sevgi unsuru ile öğrencisinin rüyasına girmiyor ve öğrencisini de rüyasında göremiyorsa bir problem var demektir. Eğitim sevgi işidir. Bu iş ya sevgiyle olur ya da sevgisiz olmaz.” dedi.
Eğitimi kurtarmanın yolunun evlerin biraz okula çevrilmesi, okullarında biraz eve çevrilmesi gerektiğini kaydeden Vakkasoğlu, “Öretmenler, çocuklara anne-babalık yapmalı. Çocuk evdeki şefkat duygusunu biraz okulda görmeli. Evde ise günde 15-20 dakika aile meclisi kurulup birlikte günün değerlendirmesi yapılarak kitap okumaya zaman ayırmalı.” şeklinde konuştu.
Sevgisiz yetişen çocukların topluma zararlı, bilinçsiz gençler olduğunu söyleyen Vakkasoğlu, topluma zararlı çocuğun, aile bireyleri arasında iletişimin olamadığı ailelerden yetiştiğini kaydetti.
Sevgiyle büyüyen gençlerin yetişmesi için aile meclislerinin kurulması gerektiğini vurgulayan yazar Vakkasoğlu, içinde sevgi olan çocukların ileriki yıllarda topluma faydalı insanlar olacağını söyledi. 
Vakkasoğlu, ebeveynlerin çocuklarını karşılarına alarak her gün konuşması gerektiğini ifade etti.