Ankara'da etkili olan gök gürültülü sağanak nedeniyle Ayaş yolu geçici olarak trafiğe kapatıldı. Bazı metro girişlerini su basması dolayısıyla seferler durduruldu. Trafikteki bazı sürücüler ve yolcular da araçlarında mahsur kaldı.Kentte öğleden sonra başlayıp etkisini artıran sağanak, birçok ilçede yollarda su birikintilerine neden oldu. Ayaş yolu da yoğun yağış sebebiyle geçici olarak trafiğe kapatıldı. Çok sayıda araç sürücüsü, ekiplerin suyu tahliye etmesini bekledi. Bu arada yolda kalan bazı araçlar, iş makineleri ve forkliftlerle suyun olmadığı alanlara çekildi.

Özellikle Çankaya, Sincan ve Etimesgut'ta etkisini gösteren sağanak sebebiyle bazı metro girişleri ile alt geçitler suyla doldu.Metro girişlerini su basması nedeniyle de metro seferleri durduruldu.Kuvvetli yağışla birlikte göle dönen Ankara Ayaş D140 karayolundaki gidiş ve dönüş istikametinde çok sayıda araç suya gömüldü. Sürücüler ve yolcular araçlarında mahsur kaldı, bazıları ise araçlarını terk ederek güvenli bölgelere ulaşmaya çalıştı.Bölgeye ulaşan ekiplerin çalışması devam ederken, sular altında kalan araçlar iş makineleri ve forkliftlerle alandan çıkarıldı.Sele kapılan otomobil tarlaya sürüklendi.

A W223160 01

Polatlı ilçesinde park halindeki bir otomobil, sel sularına kapılarak tarlaya sürüklendi. Selde tarlaya sürüklenen araç, suların çekilmesiyle ortaya çıktı. Aracın içerisinde sürücü olmadığı bilgisine ulaşıldı."Çaresiz kaldık"

Aracıyla trafikte kalan Mustafa Duran, Yenikent'te iş çıkışından sonra aracıyla seyir halindeyken sağanağa yakalandıklarını söyledi.

Araçta 3 kişi olduklarını anlatan Duran, "Buraya gelince yağmur şiddetlendi. Aracın içi su dolunca boğulma tehlikesi geçirdik. Arabayı terk etmek zorunda kaldık. Bu kadar insan burada mağdur. Buraya mazgal yapsınlar. En az 200 araç burada zarar gördü." diye konuştu.

Muharrem Gezer ise eşi ve çocuğuyla yolda kaldıklarını ve otomobillerinin bozulduğunu belirterek, "Perişan olduk, bir anda aracın içi su doldu. Araba bozuldu, kilitlendi. Arkam ve önümde de arabalar vardı. Hareket edemedik, çaresiz kaldık. Çocuktan dolayı çok endişelendik." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA