Anadolu Hayat Emeklilik, tarım ve gıdanın sürdürülebilirliğini destekleyerek, bu alandaki yatırım fırsatlarını birikimlerine yansıtmak isteyen bireysel emeklilik müşterilerine özel “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nu sundu.

Bireysel emeklilik katılımcılarının ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak yeni yatırım araçları geliştirmeyi sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, fon portföyüne “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nu ekledi. Toprağa değer katan, gıdanın geleceğini düşünen bu fon ile hem sürdürülebilirliği desteklemek hem de yatırım fırsatlarını birikimlerine yansıtmak isteyen müşterilerine yeni bir yatırım enstrümanı sunan şirket, uzun vadeli getiri olanağı ile yaşanabilir bir dünyaya katkı sağlanmasını amaçlıyor. 

“Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nda, fon portföyünün en az yüzde 80’i tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlerin ortaklık paylarına ve borçlanma araçlarına yatırım yapan yerli/yabancı yatırım fonları ile borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırılacak.

Artan dünya nüfusu ve küresel ısınmanın etkisi ile gıdanın geleceğinin tehdit altında olduğu günümüzde, “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”nun tarım ve gıda sektörünün sürdürülebilirliğini destekleyen bir yatırım aracı olarak öne çıktığını belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Tarım ve gıdanın geleceğini önemseyen, bu alanda farkındalığı yüksek, sürdürülebilir toprak verimliliği trendlerine ilgi duyan ve bu sektörü yakından takip edenlerin tercihine sunduğumuz bu fon ile yatırımcılarının uzun vadeli getiri potansiyelinden faydalanmasını hedefliyoruz. Altın, döviz, hisse senedi vb. sıklıkla tercih edilen yatırım araçlarını içeren fonlara ek olarak yeni bir alternatif sunan “Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”muzun, tarım ve gıda verimliliği alanındaki yerli ve global fırsatlara odaklanmak isteyen müşteri kitlemizin de ilgisini çekeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

“Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”na yatırım yapmak isteyenler www.anadoluhayat.com.tr’yi inceleyebilir, Anadolu Hayat Emeklilik’in dijital kanalları AHE Mobil ve AHE Online üzerinden fon değişikliği yapabilirler. 

Bireysel emeklilik hesabı Anadolu Hayat Emeklilik’te olmayan katılımcılar ise müşterisi olduğu emeklilik şirketinin internet şubesi ya da mobil uygulaması üzerinden BEFAS aracılığıyla “AHE Tarım ve Gıda Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu”na yatırım yapabilme imkânına sahip.

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında:

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik; otomatik katılım branşında özel emeklilik şirketleri arasında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. Bireysel emeklilik ile otomatik katılım kapsamında sayısı 3 milyona yaklaşan katılımcıya hizmet veren Anadolu Hayat Emeklilik, gönüllü BES katılımcı sayısında da özel şirketler arasında lider konumda bulunuyor. Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunan şirketin; İstanbul’da 3, Ankara’da 2, Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli, Trabzon ve Diyarbakır’da birer olmak üzere toplam 12 Bölge Satış Müdürlüğü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ise şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik, 461’i satış ekibi olmak üzere 1.053 çalışanı, 396 özel acentesi ve 1.074 Türkiye İş Bankası ile 7 Türk Bankası şubesi ve 71 broker aracılığıyla hizmet sunuyor.

Kaynak: Bülten