Adana'da 56 yaşındaki kadın, 17 bin TL kredi çekip 13 kez ameliyat olmasına rağmen kör olmaktan kurtulamadı. Babasından kalan maaş kredi çektiği için kesilen Gönülalan, şimdi kirada oturduğu evden atılma tehlikesi yaşıyor.

Ayşe Gönülalan, 1974 yılında evlendiğini ancak anlaşamadığı için 3 yıl sonra boşandığını belirterek, "Ondan sonra da başka birisiyle evlenmedim. Evliliğimden çocuğum da olmadı. Bir ablam vardı, o da ben Adana'ya geldiğim gün hayatını kaybetti. Şimdi yapayalnız yaşıyorum" dedi.

Yıllarca şeker hastalığıyla mücadele ettiğini anlatan Gönülalan, "Şeker hastalığı bundan 3 yıl önce çok ilerleyerek gözlerimi görmez hale getirdi. Bende babamdan kalan 700 TL maaşa güvenerek toplam 17 bin TL kredi çekip, gözlerimin kör olmaması için tam 13 kez ameliyat oldum. Gitmediğim doktor, gitmediğim şehir kalmadı. Adana, Ankara, İzmir, Kahramanmaraş ve İstanbul'a giderek gözümün kurtulması için mücadele ettim. Bu nedenle babamdan kalan maaş kesintiye uğrayarak 280 TL'ye düştü. Ancak buna rağmen gözlerimi kurtaramadım. Şimdi kör olarak hayatımı sürdürüyorum" diye konuştu.

En son Kahramanmaraş'ta özel bir göz hastanesinde ameliyat olduğunu anlatan Gönülalan şunları kaydetti:

"Hastanede beni katarak ameliyatı ettiler. Ben doktora benim gözümde silikon var, bunlara dokunulmaması gerekiyormuş dedim. Doktor bana 'Ben yaparsam bir şey olmaz' dedi, ben de güvenip ameliyat oldum. Ameliyat olduktan sonra iyi gibi görünüyordu, görmeye başlamıştım. Ancak bir hafta sonra aşırı bir ağrı ile uyandım ve gözümün küçüldüğünü fark ettim, ondan sonra bir daha göremedim. Hastaneye tekrar gittim, baktılar ama bir şey yapamadılar. Beni bu hastane kör etti."

Hayatının geri kalanı görmeden sürdüreceğini, bu acıları yaşarken bir de ev sahibi ile uğraşmak zorunda kaldığını belirten Gönülalan, "Ben canımla uğraşırken ev sahibi de kirayı ödeyemediğim için beni evden atacak. Her gün gelip beni tehdit edip, eşyalarıma zarar veriyor. Ben böyle yaşamak istemiyorum. Salıya kadar derdime bir çare bulunmazsa hayatıma son vereceğim" dedi.

Kahramanmaraş'taki özel göz hastanesi yetkilileri ise, Ayşe Gönülalan'ın şeker hastalığından dolayı görme kaybının olduğunu, hastanelerine geldiğinde bunun son derece ilerlediğini, bu nedenle yapılan ameliyatın da kör olmasına engel olamadığını, tıbbı bir yanlışlığın olmadığını belirttiler.