Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, Kahramanmaraş Milletvekili adayı olmak için Afşinli 9 kişinin resmi müracaata bulunduğunu söyledi.
 
Ak Parti’den 7 Mart 2011 tarihinde başlayan adaylık başvuruları dün saat 17.00 itibariyle sona erdi. Bu süre zarfı içerisinde 12 Haziran 2011’de yapılacak olan seçimlerde Ak Parti’den milletvekili adayı olmak isteyenler baş vurularını Ak Parti Genel Merkezi ile Kahramanmaraş İl Başkanlığı’na yaptı.
 
Adaylık sürecinde Afşinli 9 kişinin müracaat ettiğini söyleyen Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, “14 Mart 2011 Pazartesi günü itibariyle başvurular sona erdi. Afşin’den Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilliği aday adaylığına Koray Kıraç, Hamit Eken, Mustafa Kemal Güven, Mehmet Meşe, Emine Yener, Emine Bozkurt, Bilal Hurmanlı, Hasan Dikiçi ve Mehmet İlgin başvurularını yaptılar. 9 aday adayı, 20 Mart 2011 Pazar günü yapılacak olan temayül yoklamasında delegelerin oylarına sunulacak. Delegeler, aday olarak görmek istedikleri 8 kişiyi tercih edecekler.” dedi.