AK Parti de 9 Kasım’da başlayan adaylık başvuruları 22 Kasım’da son bulacak. Bu hafta sonu ise 26 Kasım Pazar günü “teşkilat temayül yoklaması” yapılacak.

 3 Aday Yazılabilecek

Kahramanmaraş’ta 278 araç trafikten men edildi Kahramanmaraş’ta 278 araç trafikten men edildi

Temayülde yoklama yapılan il-ilçe belediyesi AK Parti yönetiminde ise mevcut başkana dair değerlendirme istenecek, ayrıca 2 aday adı daha yazılabilecek. AK Parti’de olmayan belediyelerden 3 isim önerisi alınacak.

Her il için özel çalışma yapılıyor

Adayların belirlenmesi için 150 bin teşkilat mensubunun katılımı ile temayül yoklaması da yapılacak. Partililere, "Mevcut başkan devam etsin mi? Kimi aday olarak görmek istersiniz" diye sorulacak.

AK Parti, aday belirleme sürecinde Cumhur İttifakı ortağı MHP ile de yakın temasta. Heyetler bir araya geldi, istişareler yapıldı. O toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti genel merkezinde kurmayları ile görüştü. Hem adaylar hem de aday takvimi ele alındı.

AK Parti Kahramanmaraş teşkilatı da, temayül yoklaması için hazırlıklara başladı. Aday adaylarının belirlenmesiyle birlikte, il ve ilçe teşkilatları hangi ismi aday olarak görmek istediklerini beyan edecekler. Kahramanmaraş’ta temayül yoklaması 26 Kasım Pazar günü Merkez Spor Kompleksinde yapılacak.

Kaynak: Oğuzhan Ağyar