Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Hamit Bülent Eken, Afşin’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerini gezerek destek istedi. Ecz. Hamit Bülent Eken, genel seçimlerde Afşin’in hak ettiği sırayı alacağını kaydetti.
 
Genel seçimlere 5 ay kala milletvekili aday adayları ilçede bulunan sivil toplum örgütlerini gezmeye başladı. Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Hamit Bülent Eken, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası, Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Afşin Ziraat Odası ve Şoförler Odası’nı ve Pir Ali Camii Derneği’ni ziyaret etti.
Afşin’in sorunlarını TBMM’de çözmek için yola çıktıklarını kaydeden Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Hamit Bülent Eken, “Kahramanmaraş’ın ikinci büyük ilçesi olan Afşin’imizin gerek coğrafik konumu, gerek nüfus yoğunluğu, gerekse topraklarında bulunan iki tane termik santrali ve Türkiye’nin en büyük açık kömür işletmesi bulunmakta. Bu nedenle bu bölgede ciddi anlamda pozitif getirilerin yanı sıra negatif götürüleri de bulunmaktadır. Bu problemlerin çözüm noktasında bu bölgede yaşayan ve bölgenin sorunlarına hakim olan bir kişinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yer alması gerektiğine inanıyorum. Biliyorsunuz ki, her türlü sorunu orası çözer. Bende 12 yıldan bu yana Afşin’de yaşayan bir Afşinli olarak bölgemdeki sorunlara ve problemlere duyarsız kalamazdım. Bu nedenle Ak Parti siyasetinin içinden gelen biri olarak milletvekili adaylığına talip oldum.  Bu yüzdende sizlerden desteğinizi istiyorum. Bu benim şahsım için değil kesinlikle Afşin için. Afşin’in gelişmesi için. Afşin’in hak ettiği yere gelebilmesi için. 15 yıldır Afşin’den bir milletvekilimiz yok. Buda ilçenin gelişmemesinde büyük faktör oynamıştır” dedi.
Ankara’da yapmış olduğu ziyaretleri de değerlendiren Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Hamit Bülent Eken, “12 Eylül referandumundan sonra başladığım adaylık çalışmalarımda Ak Parti Genel Merkezi’nde tüm genel başkan yardımcıları ve MKYK üyelerini ziyaret ederek Afşin’in bu genel seçimlerde mutlaka bir milletvekili olması gerektiğini üstüne basa basa ifade ettik. Yapmış olduğumuz tüm ziyaretlerimizde olumlu sonuçlarla döndük. Şahsım adına ben inanıyorum ki bu dönem genel seçimlerde Afşin hak ettiği sırayı alacaktır” açıklamasında bulundu.