AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Hamit Bülent Eken, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Eken, ''Gelin saflarımızı birleştirelim. İnşallah 12 Haziran'da AK Parti'yle istikrarı sağlayalım. Hem çocuklarımızın geleceği, hem bizim geleceğimiz, hem de torunlarımızın geleceği aydınlık olsun'' dedi.
 
12 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesi gece gündüz çalışan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Eken, seçim çalışmalarını değerlendirdi.
 
“Uyumadan 4 Yıl Geçireceğiz”
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Eken yapmış olduğu değerlendirmede, AK Parti olarak Kahramanmaraş’ta 8 milletvekilliğine de talip olduklarını vurguladı.
Eken, “Halkımızı görüyorum, köylere gidiyorum herkesin gözü bizim üzerimizde. ‘Acaba bu kez olacak mı?’ diye. Evet, inanın bu kez olacak. Biz vatandaşın derdi ile dertleneceğiz. Biz önümüzdeki 4 yılı uyumadan geçireceğiz. Listede 8 kişi var biz bu 8 kişiye de talibiz. Durum 8-0 olacaktır. Kahramanmaraş, tarihinin en büyük fırsatını yakalamıştır, bunu bu kez atlamayalım. Afşin olarak bu kez daha avantajlıyız, biz Anakara’ya MHP’den de, CHP’den de çok yakınız. Bunu iyi biliyoruz. Bizi oraya güçlü gönderin. Masaya vurduğumuz zaman ses gelmeli. Bizi güçlü gönderin biz de sizin hakkınızı savunmazsak, gelin bizim suratımıza savunmadınız deyin” diye konuştu.
Türkiye'de herkesin gönlünde bir tek liderin olduğunu söyleyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Hamit Bülent Eken. “O’da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bizim yaptıklarımıza muhalefetin hayali bile yetmez. Recep Tayyip Erdoğan dünyada bir markadır. Artık herkes bunu çok iyi biliyor. Kimse de bu markaya dil uzatacak cesaret de yok, takat da'' dedi.
Eken, 12 Haziran sonrası yapacağı icraatları şöyle sıraladı:
 
“Yoksullara Danışman Tahsis Edeceğiz”
Yoksul vatandaşların nereye başvuracaklarını bilmediklerini, yanlış yerlerde sorunlarına çare aradıklarını, bu nedenle de zaman kaybı yaşadıklarını belirten Eken, şöyle konuştu: ''Yoksullara danışman tahsis edeceğiz. Türkiye'nin ve Dünya'nın en büyük sorunu olan yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele edeceğiz. Yeniden iktidar olursak bizler sizlerin desteğiyle her yoksul vatandaşımıza, her yoksul ailemize bir yoksul aile danışmanlığı atayacağız. Çünkü biz biliyoruz ki bizim yoksullarımızın çoğu nereye nasıl başvuracağını bilmiyor. Nasıl yoksullukla mücadele edeceğini de bilmiyor. Aynı aile hekimlerimiz gibi bu yoksul ailelerimize hem iş hem aş bulana kadar bu uygulama sürecektir.'' 
 
“Geçici İşçilere Kadro Alacağız”
Şu bir gerçek ki özellikle bölgemiz açısından önemli bir yer tutmakta. Geçici işçilerin yıllardan beri özlemini çektiği kadrolu işçi olma. Bu konuda araştırma yaptım; eğer Allah bana bu görevi nasip ederse Ankara’da mecliste soru önergesi vererek, bu konunun takipçisi olarak üzerime düşeni yapacağım. Aynı iş yerinde çalışan, aynı işi yapan iki farklı iş kolu. Biri kadrolu, diğeri geçici kadro. Burada bir mağduriyet var. İnşallah bu konuda ben üzerime düşeni yapacağım.
 
“Adatepe Barajı Bize Nasip Olacak”
Yıllardır devam eden ve birçok hükümet eskiten Adatepe barajında son sekiz yılda büyük işler yapıldı. Hükümetimiz bu konuda gayret etti. Başbakanımızın 8 Mayısta Kahramanmaraş’a geldiğinde Adatepe bitecek sözünü vermesi bizleri ve bölgemizi mutlu etmiştir.
Şuan Adatepe barajının 1315 metre yüksekliğinin 1307 metresi tamamlandı geriye 8 metresi kaldı buda iki aylık zaman diliminde tamamlanıp gövdesi hazır hale gelecek. Şu an sulama kanal projesi Genel Müdürlükte. Yaklaşık iki ay sonra su tutma işlemine başlanacak ve üç yıl sonra bölgemiz bir tarım merkezine kavuşacaktır. Bu konuda da yakın temaslarımız devam ediyor.
 
“Karakuz Barajı Yatırım Planında”
Karakuz barajı da Adatepe gibi bölgemiz için önemli bir yatırımdır. Karakuz barajı ile yaklaşık 300 bin dönüm arazi suya kavuşacaktır. Afşin’in kuzeyinden tutunda Elbistan’a kadar onlarca arazi suya kavuşacak. Tüm bu yatırımlar Güçlü bir iktidardan geçmektedir. Yıllardır gündeme gelir Karakuz barajı ama ne hikmetse bir türlü hayata geçmez. İşte biz Ak Parti olarak güçlü bir iktidarız, yine tek başına iktidarız. Bu tür yatırımlar iktidar imkânları ile olacak işler. Karakuz barajını yatırım planına aldırdık. Hem bu baraj Termik santrallerin soğutma suyu ihtiyacını da karşılayacaktır. Görüyoruz diğer muhalif partilerden böyle bir yatırım ve proje duymuyoruz. Neden? Bunun en iyi cevabını 12 Haziranda halkımız verecektir. Bizler bu toprakların sevdalısıyız, bu topraklardayız.
Ben inşallah Ak Parti iktidarında bu projelerin takipçisi ve ısrarcısı olacağım. Bu bizim boynumuzun borcudur. Bölgemizin kalkınması, istihdamın artması, hak ettiğimiz konuma gelmemiz için Afşin ve bölgemiz için ben üzerime düşeni yapacağıma inancım tamdır.
 
“Termik Santralleri Rantabl Hale Gelecek”
Şöyle bir baktığımızda santrallerin sadece elektrik üreten bir tesis olduğunu görürüz. Ama gerçekten geniş bir perspektiften baktığımızda yan sanayi olarak bir çok iş alanları ve hem üretim hem de istihdam konusunda bölgeye büyük katkı sağlayacak yatırımlar yapılabilinir. Tüm bunlar olması gereken ve hep ihmal edilerek bu imkânlardan yararlanılmamış. Buda şu gerçeği bir kez daha ortaya koyuyor Güçlü bir iktidardan Milletvekilinin olması.
 
Özelikle dışarı atılan buharın seracılıkta ve ısınmada kullanılması, Gübre fabrikasının kurulabilinirliği, özel veya devlet destekli çimento fabrikası, yan sanayii olarak bant fabrikası kurulabilinecek işletmeler olarak ön plana çıka biliyor. Biz bu konuda araştırdık ve bunların gerçekleşmesi için çabamız olacaktır. Her zaman diyoruz biz efendi değil millete, vatandaşımıza hizmetkâr olmaya geliyoruz.
Gerçektende hep santraller ihmal edilmiş, değişik gözle bakılmış yansanayii ve istihdamı artırıcı yatırımlar hiç gündeme alınmamış. Eğer bunlar şimdiye kadar yapılsaydı bu bölge farklı bir konumda olur, işsizlik ortadan kalkar bölge göç alan bir cazibe merkezi olurdu. Ben inanıyorum ki bunlar yapılamayacak konular değil. Yeter ki azim ve gayret içerisinde olalım, bir birimize sahip çıkalım, dar pencereden bakmayalım.
 
“Adıyaman Kumlu-Sarız Karayolu Olmazsa Olmazlarımızdan”
 Bir bölgenin kalkınmasının önemli bir temel taşı da karayolu ağının geniş olması. Bölgemiz çıkmaz bir yol güzergâhında. Bu da gelişim ve değişimi önemli ölçüde etkilemektedir. Karayolu ağı olan yerleşim yerlerine baktığımızda gelişmişlik daha fazla, hem ticari, hem ekonomik girdiler sağlamaktadır. Adıyaman Kumlu-Sarız yolu gerçekten gerekli bir proje. Güneydoğu Anadolu bağlantılı bir yol. Stratejik konumu itibariyle de önemli bir güzergâh. Seçim çalışmalarımızda zaman zaman kullandığımız bir yol. Zaten Nurhak ilçemize kadar açık. Biz bu konuda bölge Miletvekilleri ile görüştük onlarda gereken desteği veriyorlar. Bizim projemizde var. Bu yolu duple yol haline getireceğiz.
 
“Elbistan-Göksun Yolu Duble Yol Oluyor”
Kahramanmaraş Göksun arası Karayolu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle Kurucuoba Göksun arası tünel ile geçiş ihalesi tamamlandı. Bu güzergâhın açılması hem Göksun, hem de Afşin-Elbistan arasını yaklaşık 30 km kısaltıyor. Kahramanmaraş’a bir saat’te ulaşım imkânı sağlıyor. Bu çerçevede Göksun –Afşin-Elbistan arasının duble yol olması kaçınılmaz hale geldi. Karayolları Gn. Müdürlüğü ile görüşmelerimizde bu yolun duple yola musait olduğunu beyan ederek önümüzdeki yıllarda yatırım projesine girecek sözünü aldık. Zaten Elbistan Darıca arası da duble yol planı içerisinde Doğuanadolu ve Güneydoğuanadolu ile Akdeniz ve Doğukaradenizi Birbirine bağlayan Kara yolu ağı içerisinde. Bu yol ilerde stratejik bir yol olarak bölgemize büyük katkı sağlayacaktır, bölgenin çehresi değişecektir.
 
“Sevin Tarafını Göletle Sulayacağız”
 Yedi sevin olarak bilinen sevin grup köyleri bölgesini göletle sulayacağız.
Karaardıç ve Binboğa-Tomas Kısık mevkii tarafına yapılacak olan göletle yaklaşık 30 bin dönüm arazi sulanır hale gelecek. Bu konuda daha önce Özel idare tarafından bir çalışma gerçekleşti ama özel idarenin bütçesinin yeterli olmayışı nedeniyle gerçekleşemedi. Bu göletin DSİ kanalı ile yapılacağını yaptığımız çalışmalarda gördük. Biz bu konuda DSİ ile görüştüğümüzde yüzde seksen olumlu cevap aldık. İnşallah yedi sevini suya kavuşturacağız.
 
İşte tüm bu proje ve yatırımlar nasıl gerçekleşir bunu Ak Parti iktidarı ile ve bizim Milletvekilliğimiz de halkımız görecek. Biz hep şunu dedik kalkınma ve yatırım güçlü iktidarla gelir, o nedenle gücümüzü 12 Haziranda Ak Parti iktidarında birleştirelim. Afşin olarak Ankara’ya güçlü gidelim.