AK Parti Gençlik Kolları Seçimi Yapıldı
 
AK Parti Afşin Gençlik kollarının 3. olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimlerde AK Parti Afşin Gençlik Kolları Başkanlığına eski başkan Metin Bingöl seçildi.
 
AK Parti Afşin İlçe Teşkilatı binasında düzenlenen kongreye,AK Parti Grup Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam,  Kahramanmaraş Milletvekilleri Sevde Beyazıt Kaçar, Yıldırım Ramazanoğlu ve Sıtkı Güvenç, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, AK Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığı seçildi. Divan başkanlığına Ak Parti Gençlik Kolları il Başkan Yardımcısı Serhat Kolukırık seçildi.Divan seçimi ardından konuşmalara geçildi.
 
Kongrede konuşma yapan TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, Türkiye’nin siyasi istikrarın içerisinde olduğunu, dünyada ve bölgesinde saygın bir ülke halinde olduğunu kaydetti.
Afşin Halkına teşekkür eden Sağlam, “Bildiğiniz gibi bir seçim geçirdik ve bu seçimde Afşin ilçemiz geçen yıla göre oylarını artırarak büyük çaba harcadı. Büyük bir gayret gösterdi. Bu gayreti gösteren gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, belde belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, belediye başkanımıza Afşin’imizin çok değerli partililerine teşekkür ediyorum sizlere şükran borçluyuz. Arkadaşlarımızla birlikte seçim sonrası ilçelerimizi gezerek vatandaşlarımıza teşekkür etmek istedik. Fakat malumunuz TBMM’de yeminle ilgili bazı gecikmeler yaşandı. Bugüne kısmet oldu.” dedi.
 
‘Gelecek nesillerimizi, dünya gençleriyle yarışacak duruma getirmeliyiz’ diyen TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam,”Değerli gençler bugün sizlerin kongresi için buradayız. Gelecek sizlerin. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip. Eğer biz bu genç nesillere çağın bilgi ve becerisiyle donata bilirsek ihtiyar Avrupa karşısında en büyük kozumuz bu genç nesil olacak. Başvurduğumuz Avrupa birliğinin üyelerinin nüfusu yaşlanmış durumda. Bu güzden de genç nüfusa ihtiyacı vardır. Dolayısıyla sizleri biz mutlaka dünya gençleriyle yarışacak duruma getirmek zorundayız.”dedi.
Sağlam konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Türkiye çevresinde parlayan bir ülke haline geldi. Siyasi bakımda hatırlı bir ülke, dünya ekonomisinde 16. Avrupa ülkeleri arasında ise 7. sıraya kavuştu. Son yıllarda seçime rağmen ihracatımızda patlamalar oldu. Dünyada kiriz işaretleri söz ediliyor, fakat Başbakan’ımızın bu defa paralel bile geçmeyecek dedi. Mutlaka böyle olacağına inanıyoruz. Türkiye ekonomik anlamda güçleniyor. Esasen Cumhuriyetin 100. yılında ülkemizi nereye getireceğimiz izahı sırasında dünyanın en zengin 10 ülke arasına getireceğimizi ve ülke ihracatının 500 milyon olacağını, kişi başına düşen gelirin 25 bin dolarak çıkartılacağını dünyaya ilan ettik.
 
Şimdi referandum sonrası vermiş olduğumu sözü yerine getirmek için çalışıyoruz. Sizin verdiğiniz oylar ülkenin yararına olan oylardır. Sizin vermiş olduğunuz destek ülkenin ileri gitmesini sağlayan destektir. Yani verdiğiniz oylar boşuna gitmemiştir. İktidarımız döneminde yapmış olduğumuz icraatlar bunun en büyük kanıtıdır. Türkiye hem siyaseten istikrarın içerisinde, dünyada ve bölgesinde sayılır bir ülke haline gelmiştir. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde dünyanın en zengin, hatırı sayılı, ekonomik anlamda da dünyanın en büyük ülkeleri asında yer alacaktır. 2023 yılında Türkiye 2 trilyon dolarlık bir milli gelir beklemektedir. Bugün bile bu rakamı bulan ülke sayısı bir elin parmakları kadardır.  Örneğin son 9 yılda milli gelirimiz 3 katına çıktı. Yani 750 milyon dolardır. 2023 yılında ise biz bu rakamı 2 trilyon dolara çıkartacağız. Bu iktidar bunu yapabilecek donanımdadır.”
 
Konuşmalar ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde girilen seçimlerde Metin Bingöl yeniden AK Parti Afşin Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.