Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, 2010 yılında Ak Parti Hükümeti tarafından Afşin’e yapılan yatırımları sıraladı. 
 
Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, Ak Parti hükümeti döneminde ilçemize yapılan hizmetleri değerlendirdi. Başkan Aslaner, 2010 yılında Afşin’e yaklaşık 20 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirtti.
2011 yılında Afşin Devlet Hastanesi’nin ek binasının hizmete gireceğini belirten Aslaner, “Bir ilçenin olmazsa olmazlarından bir tanesi de o ilçenin devlet hastanesidir. Devlet Hastanemiz bildiğiniz gibi yetersiz kalıyordu. Yapılan başvurular ve incelemeler sonucunda, Sağlık Bakanlığı Afşin Devlet Hastanesine 50 yataklı ek bina yapılması projesini 2009 programına aldı. Ek bina yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olacak. Devlet Hastanemizin ihalesi yapıldı ve birkaç aya kadarda temeli atılacak. Ümit ediyorum ki ek bina 2011 yılında tamamlanır. Hastanemize yakışır bir şekilde 112 acil servisi inşaatı tamamlandı ve şuanda hizmet veriyor. Yapılan yatırımların en önemlisi de Afşin Devlet Hastanesi bünyesine açılan diş polikliniği. sosyal güvencesi olan herkese dört dörtlük hizmet veriliyor. Bildiğim kadarıyla şuanda 5 diş doktoruyla halkımıza hizmet veriyor.” dedi.
 
“Afşin’e Yakışır Bir Hükümet Konağı”
Afşin’e yakışır bir hükümet konağının yapımının devam ettiğini kaydeden Aslaner, “Afşin’imizin en büyük eksikliklerinden biride hükümet konağı idi. İlçemize yapılması planlanan yeni hükümet konağının onayı İçişleri Bakanlığından çıktı. Toplam Tutarı 3 milyon TL olan proje için 2009 yılı içerisinde kullanılmak üzere 300 bin TL ödenek ayrılmıştır. Bu yapılması planlanan yeni hükümet konağının projesi tamamen özgün bir proje olacak. Şuanda Hükümet Konağı’nın inşaatı devam ediyor.” şeklinde konuştu.
Aslaner konuşmasını şöyle sürdürdü:
“2010 yılında yapılan hizmetleri ben sizlere kısa kısa bahsetmek istiyorum. Küçük Sanayi Sitesi tamamlandı ve esnaflarımıza dükkanları dağıtıldı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Afşin Belediyemiz tarafından yıllarca ilçemizden geçen dere yatağının ıslahı yapılacak. Bunun içinde 2010 yılında ihaleye çıkıldı. Yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olacak.
Eğitim öğretim yılında 2010 yılında 150 öğrenci kapasiteli orta öğretim pansiyonu yapıldı ve sömestr tatilinden sonra hizmet verecek. Anadolu Öğretmen Lisesi’nin binası ve yurdunun arsa tahsisi yapıldı ve 2011 yılı bütçesine alınması için çalışmalar devam ediyor.
Köylerimize de bir çok yatırım yapıldı. Suyu olmayan köyümüz kalmadı. Şuanda köylerimizin alt yapısıyla ilgili çalışmalar devem ediyor. 2010 yılında yaklaşık 20 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Sayamadığım bir çok hizmet Afşin’e yapıldı ve yapılmaya da devam edecek. Afşin halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu biliyorum”