Mjolnir GYM Spor Kulübü, Malatya İl temsilciliği Malik Dinç tarafından düzenlenen Zafer kupası Wushu Sanda Şampiyonası’na 12 sporcuyla katıldı. Organizasyonda 12 sporcunun 11’i birinci olurken bir sporcu ise 2. oldu.

26-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde yarışıldı.

Afşin’den Yıldızlar kategorisinde Ege Aydın ve Tunahan Hamza Tatlı birinci olurken, Gençler kategorisinde ise Veli Aydın, Arda Yarpuz, Ali Gündüz, Mustafa Eren Kaynak, Hasan Hüseyin Üstün, Mehmet Karatut, Cuma karakuş ve Ahmet Çağrı Aslan birinci oldu, Ali Benli ise ikinci olarak tamamladı.

İŞİMİZ BELLİ ŞAMPİYON YETİŞTİRMEK

Hedeflerinin her zaman her yerde şampiyon olduğunu dile getiren Wushu Türkiye Şampiyonu ve Balkan 3’.sü Antrenör Osman Binköl, “Malatya il temsilciliğinin düzenlediği 26-27 Ağustos tarihleri arası Zafer kupası şampiyonasına 12 kişi katılım sağladık. Öğrencilerim tecrübe amaçlı götürdüğüm bu şampiyonada ilk maçlarına rağmen güzel dereceler elde ettiler, hepsini tebrik ediyorum. Aynı zamanda bizi bu maça davet eden Malatya İl Temsilcisi Malik Dinç hocama teşekkür ediyorum. Mjolnir GYM Kulübü olarak 7’den 70’e çalışmalarımız devam ediyor. Hız kesmeden Türkiye şampiyonları hazırlıklarımız başladı bile, bu daha güzel bir başlangıç inanıyorum ki daha güzel şampiyonluklar elde edip Afşin’imize Mjolnir GYM Spor kulübü olarak çok şampiyon yetiştireceğiz” dedi.

Başarı elde eden sporcuları tebrik eden Mjolnir GYM Spor Kulübü başkanı İsmail Kalender, “Afşin’de fitness ve wushu üzerine hizmet vermekteyiz. Sporun ve sağlıklı yaşamın her türlüsünü destekliyoruz. Alanında uzman profesyonel kadromuzla insanları doğru yönlendirip sporu alışkanlık haline getirmeyi hedefliyoruz. Spor yapan insanların hayat kaliteleri artmaktadır. Bağışıklıkları güçlenir hasta olma ihtimalleri azalır. Gündelik yaşam kaliteleri artar ve sayamadığım birçok yararı vardır. Geçtiğimiz günlerde Wushu takımımız Osman Binköl eşliğinde Malatya zafer kupası organizasyonuna katıldılar ve büyük bir başarıya imza attılar. 12 madalya, 11 birincilik, 1 ikincilik ve 1 kupayı salonumuza kazandırdıkları için buradan sayın milli sporcu ve antrenörüme teşekkürleri borç bilirim. Bu gururu bana yaşattığınız için teşekkürler gençler bu daha başlangıç önümüzde çok uzun bir yol var Mjolnır GYM olarak daha ismimizi çok duyacaksınız” dedi.

MotoGP’de Japonya yarışı heyecanı MotoGP’de Japonya yarışı heyecanı

Kaynak: DENİZ DOĞAN