Afşin’de yaşayan 32 yaşındaki Sinem Yiğit Seyfi, geçtiğimiz 6-9 Mart 2024 tarihleri arasında Ohannes Margosyan Vücut Geliştirme-Fitness Şampiyonası Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Büyük kadınlar bodyfitness açık sıklette Türkiye şampiyonu olmuştu. Vücut Geliştirme sporuna hobi olarak başlayan Seyfi, Santa Susanna Avrupa vücut geliştirme şampiyonasında milli sporcu olarak ülkemizi temsil edecek.

Hobi Olarak Başladığı Sporda Türkiye Birincisi Oldu (1)-1

Gazi Spor Merkezi antrenörü ve sporcusu Sinem Yiğit Seyfi, 1 Mayıs 2024 tarihinde A milli takımla birlikte İspanya'ya gidecek. Seyfi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında İspanya'nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan Santa Susanna Avrupa vücut geliştirme şampiyonası büyük kadınlar bodyfitness sıkletine milli sporcu olarak katılacak.

Hobi Olarak Başladığı Sporda Türkiye Birincisi Oldu (2)

“Bayrağımızı Gururla Dalgalandırmak İstiyorum”

Vücut geliştirme sporuna,  hobi olarak başlayan ve kısa sürede birçok başarı kazanan Sinem Yiğit Seyfi,  yapılacak olan Santa Susanna Avrupa Şampiyonasında bayrağımızı göndere çekmek istediğini ve milli marşımızı okutmak istediğini belirtti. Seyfi, “İlk hedefim Türkiye şampiyonu olmaktı. Onu başardım, şimdi sıradaki hedefim ülkemi milli takımla birlikte İspanya da temsil etmek. İnşallah orda da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz ve bayrağımızı gururla dalgalandırırız” dedi.

Hobi Olarak Başladığı Sporda Türkiye Birincisi Oldu (1)

Muhabir: DENİZ DOĞAN