Afşin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen, geleneksel şiir dinletisi programı coşkuyla gerçekleşti.

Afşin Anadolu Lisesi edebiyat öğretmenleri tarafından organize edilen şiir dinletisi programında birçok şairin şiirleri seslendirilirken programda, Filistin için okunan şiirler dikkat çekti.

Açılış konuşması yapan Afşin Anadolu Lisesi Müdürü Cabir Tercan, “çıkacağımız şiir yolculuğunda bizlere eşlik ettiğiniz için öncelikle sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

2 (Large)-5

Okulun edebiyat öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür eden Tercan, “Programı hazırlayan edebiyat öğretmenlerimizi ve şiir okuyan öğrencilerimizi kutluyorum. Kıymetli misafirler yaklaşık on yıl boyunca severek çalıştığım bölgemiz için bir marka olan Afşin Anadolu Lisesi’nden başka bir okula tayinim çıktı. Çalışmam boyunca yardımlarını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum. Benim için Afşin Anadolu Lisesi’ne hizmet etmek bir onur, bir mutluluk esası olarak kalacaktır. Bu vesile ile okulumuzun yeni Müdürü Yasin Sert Hocama ve okulumuzdan ayrılacak olan Müdür Yardımcımız Murat Sönmez Hocama, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Afşin Anadolu Lisesi Müdürü Cabir Tercan, programa Necip Fazıl’ın “Veda” şiiri ile konuşmasını tamamladı.

Program Anadolu Lisesi öğrencilerinin seslendirdikleri şiirlerle devam ederken Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç’ın ise Mescid-i-Aksa şiiri dinleyenleri derinden etkiledi.

Dsc 5342 (Large)

Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç, program sonunda açıklamada bulundu.

Kıraç; “Bir sevgi bir aşk bir hüzün gerçekten bu toplumda yaşamak, toplumun bir bireyi olmak kadar şerefli güzel bir duygu olamaz. Bunu hep beraber yaşadığımızı görüyorum. Şöyle bir altı ay öğretmenlik yaptım öğrencilerimiz de var. Yani ne güzel çocuklar yetiştirmişler ne güzel okudular bize güzel mesajlar verdiler. Rabbim inşallah bize bu topraklarda ilelebet yaşamayı nasip etsin. Ülkemizi Türkiye’mizin, vatanımızın, milletimizin her daim ayakta kalmasını sağlayacak bu çocuklarımızı Rabbim inşallah hep mutlu etsin. Hüzünden de gelsek, kederden de gelsek bir gün inşallah yüzümüz gülecek. Çocuklarımıza da başarılar diliyorum. Allah hepinizden razı olsun.” İfadelerini kullandı.

Son olarak, Filistin için şu sözleri dikkat çekti; “Biz yaşayan ölüler ölsün ki yaşasın Gazze. Biz yaşayan ölüler ölsün ki yaşasın çocuklarımız Biz yaşayan ölüler ölsün ki yaşasın bütün dünya çocukları. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.” dedi.

18 (Large)

Afşin Anadolu Lisesi Geleneksel Şiir Dinletisi Programı Sabahattin Atalay Kültür Merkezinde gerçekleşirken programa, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Gümüşer, Ticaret ve Sanayi Odası Bekir Sıtkı Can, Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Biçici, okul müdürleri, öğrenciler ve şiir seveler katıldı.

Ac (Large)

Ad (Large)Ae (Large)19 (Large)17 (Large)14 (Large)12 (Large)13 (Large)10 (Large)11 (Large)8 (Large)9 (Large)7 (Large)-15 (Large)-26 (Large)-1

Muhabir: DENİZ DOĞAN