Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu 2024 Gastrofest Yöresel Yemek Yarışmasına Afşin’den katılan Şehit Dinçer Akkaya Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birincilikle döndü.

Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (9)

Şehit Dinçer Akkaya Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek içecek hizmetleri alanı olarak 12. sınıf öğrencileri Aleyna Demir, Gamze Nur Karabulut ve Zehra Özarslan’ın Kahramanmaraş’ta yaptığı yemekler jüri tarafından büyük beğeni topladı.

Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (8)

Öğrencilerinin büyük bir başarı elde ettiğini belirten Danışman Öğretmen Dilaver Uslu, “12. Sınıftan Melisa Akkuş’un yardımcı öğrenci ve yiyecek içecek hizmetleri öğretmeni Mustafa Şahin ve Fehmi Can Yaralı’nın da destekleriyle başarıya ulaştık. Kısa süre içerisinde hazırlık yapmamıza rağmen öğrencilerimizin becerisi ve özverili çalışmalarıyla rakiplerimizi geride bırakmayı başardık. Bu hususta desteklerini esirgemeyen Okul müdürümüz Mehmet Akpınar ve diğer idarecilerimize teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (6)

Kahramanmaraş’ta yemek yarışmasında birinci olan Şehit Dinçer Akkaya Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri,4 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (7)Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (5)Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (4)Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (2)Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (3)Afşinli Öğrenciler, Yemek Yarışmasında İl Birincisi Oldu (1)

Muhabir: Önder Kamalak