Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, Ankara’ya yapmış oldukları geziyi değerlendirdi. Başkan Aslaner, gezinin son derece olumlu geçtiğini kaydetti.
 
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Ak Parti İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, Afşin Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Canpolat ve Hulusi Ataç  Ankara’ya giderek çeşitli görüşmelerde bulundular.
 
Ankara’ya yapılan bu geziyi değerlendiren Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, “Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Afşin Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Canpolat ve Hulusi Ataç ile birlikte Ankara’ya gittik. Ankara’ya yapmış olduğumuz gezinin amacı Afşin Milli Eğitim Müdürlüğünün sorunları ve EÜAŞ’da yaşanılan sıkıntılar başta olmak üzere çeşitli sorunlarını iletmek ve bunların çözülmesi yönünde görüşmeler yapmaktı. Öncelikle meclise uğrayarak burada millet vekillerimizi ziyaret ederek sorunlarımızı anlattık. Milletvekillerimiz bizleri son derece sıcak karşıladılar ve ilgilendiler. Milletvekillerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları ve EÜAŞ Genel Müdüründen randevu aldılar. Bizlerde makamlarına giderek görüştük. Bizler öncelikle Milli Eğitim Müdürlüğünün sorunlarını ilettik. Öğretmen lisesinin bina ve yemekhanesinin yapımının 2011 yaptırım programına alınmasını talep ettik, bu talebimize olumlu yanıt verildi. Bunun haricinde Afşinbey İlköğretim okulunun yeni binasının yapılması  konusunda görüşmelerimizde, bu okulun yapılmasının yetkisinin Valiliklerde olduğu, İl Özel İdaresi bütçesinde yapılması gerektiğini ancak buna rağmen bakanlık olarak okulun yapımına başlanması halinde gerekli maddi yardımda bulunacaklarını ifade ettiler. Okullarımızdaki donatım malzemeleri eksikliklerin tamamlanması hususunda da görüşmeler yaptık.” dedi.
-“EÜAŞ’a İşçiler Afşin’den Alınsın”
Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünde yapmış oldukları görüşmede, Afşin Elbistan A ve B Termik Santrali ile Afşin Elbistan Linyitlerine alınacak olan işçilerin bu bölgeden alınması gerektiğini yetkililere bildirdiklerini kaydetti.
Başkan Aslaner, “Biz EÜAŞ’ın işçi alımlarında bu bölgedeki kamulaştırma mağdurlarının işe alınmasını istiyoruz. Çünkü kamulaştırmanın çoğunluğu bu bölgeden yapıldı. Binlerce kamulaştırma mağduru aileler var. Bu yüzden işçi alınacaksa bu bölgeden alınması gerekli. Bu isteğimizi de EÜAŞ Genel Müdürüne ilettik. Müdürümüzde bu isteklerimize olumlu baktı.” dedi.
Başkan Aslaner konuşmasına şöyle devam etti:
“Bizler kendimiz için bir şey istemiyoruz istediklerimiz tüm Afşin halkı içindir. Ankara’daki tüm görüşmelerimizin Afşin halkı için son derece olumlu geçmesi bizleri oldukça sevindirdi. Bizler birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece altından kalkamayacağımız iş olmaz.”