Kahramanmaraş İl Sosyal Hizmetler Müdürü ve İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan’ı makamında ziyaret etti.
 
Kahramanmaraş İl Sosyal Hizmetler Müdürü Sadettin Yıldız ve Kahramanmaraş İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Koçak Afşin Kaymakamı Faik Arıcan’ı makamında ziyaret ederek Afşin’in özlü envanterinin çıkarılması için çalışma başlatacaklarını kaydetti.
 
Afşin’in özürlü envanterinin çıkarılması için çalışma başlattıklarını kaydeden Kahramanmaraş İl Sosyal Hizmetler Müdürü  Sadettin Yıldız, “ Kahramanmaraş genelinde özürlü envanteri çıkartmak istiyoruz. Daha önce Karabük ve Çorum’da yapılan envanterin üçüncüsünü de Kahramanmaraş’a kazandırmak istiyoruz. İnteraktif bir veritabanı oluşturacağız. Bu veri tabanı bilimsel çalışmalarda referans olacak. Milli eğitim, sağlık ve İş Kur gibi alanlarda bu veritabanı ciddi anlamda bize referans olacak. Kahramanmaraş genelinde Özürlü İdaresine göre 20 bin civarında özürlümüz bulunmaktadır. Ama biz kayıt dışı özürlülerimizi de düşünerek ve daha sağlıklı bir sayı çıkarmak adına bunu da göz önünde bulundurarak veritabanını oluşturmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.