1989-1999 tarihleri arasında Afşin Belediye Başkanlığı yapan Ergün Ertekin hayatını kaybetti. Ertekin’in cenazesi bugün Ankara’da toprağa verilecek.
 
1989 yılı yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Afşin Belediye Başkanlığı’na seçilen Ergün Ertekin, iki dönem boyunca 10 yıl süre ile Afşin Belediye Başkanlığını yürüttü.
Afşin’e bir çok hizmetler yapan Ertekin, hizmetlerinin başında, ikinci cadde olarak anılan Elçibey Caddesi ve Atatürk Parkı’nı ilçemize kazandırdı.
Ertekin, belediye başkanlığı görevinden kısa süre sonra, 2000 yılında geçirdiği acı trafik kazasında ağır bir şekilde yaralanmıştı.
2000 yılından bu yana, yoğun bakımda tedavi gören Ergün Ertekin hakkın rahmetine kavuştu
Ertekin’in cenazesinin, bugün öğle namazını müteakip Ankara Kocatepe  Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Gölbaşı Asri mezarlığına defnedileceği bildirildi.
Ertekin’in bugün kılınacak cenaze namazına, Ankara’da bulunan Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin ve siyasilerin yanı sıra, Afşin’den yoğun katılım olması bekleniyor. 
Ayrıca, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan eşliğinde, merhumun Afşin Belediyesi’nde görev yapan eski mesai arkadaşlarının da Ankara’daki cenaze namazına katılacakları bildirildi.
Yeşil Afşin Gazetesi olarak,10 yıl boyunca ilçemize hizmet eden merhum Ergün Ertekin’e Cenab-ı Allahtan rahmet, yakınlarına, dost ve akrabalarına ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi camiasına başsağlığı dileriz.