Afşin Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Sebahattin Atalay Kültür Merkezi’ndeki toplantıda geçici başkanlık divanı, meclis kâtipleri ve komisyonlara üye seçimleri yapıldı.

Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (1)

Toplantıda ilk olarak başkanvekilleri seçildi. Gizli oylama ile yapılan seçimde, Meclis 1. Başkanvekilliği ve 2. Başkanvekilliği seçildi. Divan katibi olarak görev yapacak Meclis üyeleri ve encümen üyeleri de gizli oylama neticesinde belirlendi.

Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (2)

Başkan Kıraç’ın yönettiği oturumda gelecek dönemde görev yapacak Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Kahramanmaraş Turizm Altyapı Hizmetleri Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Gayrimenkul Satış Komisyonu, Hasta Hakları Kurulu, Tüketici Hakem Heyeti ve Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu Komisyonu üyelerini belirledi.

Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (7)

Koray Kıraç, yeni dönem Belediye Meclisi’ne başarılar dileyerek, şunları söyledi:

 “Güzel bir seçim dönemi atlattık, muhalefetiyle iktidarıyla kazasız, belasız, kavgasız seçim dönemini atlattık bunun içinde teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah bundan sonra bu memleketimize hizmet etme yolunda bizi muvaffak etmesini diliyorum. İnşallah hep beraber muhalefetiyle iktidarıyla deprem görmüş şu memleketlerimizi 5 yıl sonunda güzel bir hale getirip inşallah bayrağı o günde en güzel şekilde yerinde tutmaya çalışacağız. Bugün Kahramanmaraş bölgesine baktığımızda depremin üs bölgesi olması münasebetiyle ciddi hasar almış durumda ama biz arkadaşlarımızla inşallah yapacağımız tek bir şey var, deprem görmüş bu memleketimizi Kahramanmaraş’ın birincisi yapmak incisi yapmak. Ne ile sizlerin düşünceleriyle, projeleriyle, birlikteliğiyle, beraberliğiyle. Bunu yapabilir miyiz?  Biz bunu yapacağımıza inanıyoruz. Buraya gelmeden önce arkadaşlarımızla konuşuyoruz, Afşin diğer ilçelere göre daha farklı gözüküyor. İnşallah bu farklılığı bu pozitif enerjiyi biz birlikte yansıttığımızda Allah’ın izniyle 5 yıl sonunda evlatlarımıza, çocuklarımıza, kadınlarımıza, kızlarımıza teslim etmiş olacağız. Bu noktada tekrardan teşekkür ediyorum. Bu seçim hepimize hayırlı olsun. İnşallah Allah bizleri başarılı kılsın, meclis üyelerimizle birlikte ayırt etmeksizin Afşin’in çıkarları, geleceği için hareket etmeyi bize nasip etsin. İnşallah da başarılı kılsın” dedi.

Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (8)Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (9)Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (6)Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (4)Afşin’de Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı (5)

Muhabir: DENİZ DOĞAN