Afşin İlçe Müftülüğüne atanan Fatih Gökçek, Afşin’de görevine başladı.

Afşin İlçe Müftüsü Mehmet Yürek’in tayinin çıkmasının ardından yeni ilçe müftüsü olarak yerine atanan Fatih Gökçek göreve başladı.

Müftü Gökçek, Afşin’de görev yapacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ilçede kendisinden önce bu görevi yürüten Mehmet Yürek’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Fatih Gökçek

Fatih Gökçek Kimdir?

03.03.1984 yılında Kahramanmaraş-Elbistan-Gökçek (Gökçeören) köyünde dünyaya gelen Gökçek, İlkokulu köyünde ortaokulu Elbistan ve liseyi de Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde okumuştur. Lise yıllarında okurken aynı zamanda doğu usulü özel medrese dersleri de almış ve 2001-2006 yıllarında Suriye-Şam Fethu’l-İslami Üniversitesinde İlahiyat bölümünü bitirdikten sonrada Türkiye’ye dönerek 2007 yılında bilfiil Diyanet İşleri Başkanlığında imam-hatip olarak göreve başlamıştır. 2014 yılında Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat(ilitam) fakültesinden mezun olduktan sonra 2015-2018 yılları arasındada Kayseri Dini Yüksek İhtisas eğitim merkezindeki Müftülük-Vaizlik kursunu başarıyla bitirerek Hatay’ın Kırıkhan İlçesine Vaiz olarak atanmıştır. Bir yıllık vaizlik hizmetinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan müftülük sınavını kazanarak 19.09.2019 tarihinde Malatya-Akçadağ İlçe Müftüsü olarak atanmıştır. Bir yılda Hatay/Hassa ilçesindede görev yaptıktan sonra 30.05.2023 tarihinde ilçemize atanan Müftümüz Fatih Gökçek Evli ve 4 çocuk babasıdır. İyi derecede Arapça bilmektedir.

Muhabir: Deniz Doğan