Afşin’de 18 Mart – 22 Mart arasında en yüksek sıcaklık değerleri 9 derece civarında seyrederken, en düşük sıcaklık ortalaması ise 3 derece civarında seyredecek.

Haftalık sıcaklık ortalamaları şu şekilde:

18 Mart Pazartesi: Yağmurlu, en düşük sıcaklık değeri 3, en yüksek sıcaklık değeri ise 10 derece olacak. En düşük nem oranı 65, en yüksek nem oranı 89 olması bekleniyor. Bugün, rüzgar doğudan esecek ve rüzgarın hızı ise ortalama 9 kilometre olacak.

19 Mart Salı: Yağmurlu, günün en düşük hava sıcaklığı 5, en yüksek sıcaklık değeri ise 14 derece olması bekleniyor. En düşük nem oranı 43, en yüksek nem oranı ise 96. Gün içerisinde esecek rüzgar ise kuzeybatıdan 21 kilometre hızla esecek.

20 Mart Çarşamba: Sağanak yağışlı, en düşük hava sıcaklığı 0, en yüksek hava sıcaklığı ise 12 derece olması düşünülüyor. Günün en düşük nem oranı 44, en yüksek nem oranı ise 96 olması bekleniyor. Çarşamba günü güneyden 14 kilometre hızla rüzgarın etkili olması bekleniyor.

21 Mart Perşembe: Yağmurlu, günün en düşük hava sıcaklığı 3, en yüksek hava sıcaklığı ise 8 derece civarında seyretmesi bekleniyor. En düşük nem oranı 75, en yüksek nem oranı ise 96 olması düşünülüyor. Gün içerisinde ise güneybatıdan 9 kilometrelik rüzgarın etkili olması bekleniyor.

22 Mart Cuma: Yağmurlu bir havanın etkili olacağı günde en düşük hava sıcaklığı 2, en yüksek hava sıcaklıklarının ise 4 derece olması bekleniyor. En düşük nem oranı 61, en yüksek nem oranı ise 96. Günün etkili rüzgar yönü ise kuzeybatıdan 12 kilometre hızla etkili olması bekleniyor.

Muhabir: Ali Çolak