Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Geleneksel Türk Müziği Programı kapsamında Afşinli Müzik Öğretmeni Ziya Furkan Baki tarafından mini konser düzenlendi.

Neşet Ertaş’ın “Ahu Gözlerini Sevdiğim Dilber” türküsüyle konsere başlayan Ziya Furkan Baki, dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi.

Afşin’de Üç Büyük Ustanın Eserleri Seslendirildi (4)

 Konsere başlamadan önce açılış konuşması yapan Baki “Aşık Erdemli, gerçek adıyla Sabahattin Dülger, 1950 yılında Kars’ın Göle ilçesinde doğmuştur. Âşıklık geleneğinin günümüzdeki temsilcilerinden biri olan Âşık Erdemli, bu geleneği sürdürürken yıllar içerisinde çeşitli âşıklardan etkilenmiştir. En çok da Neşet Ertaş ve Davut Sulari’den feyz alan Âşık Erdemli sazıyla, sözüyle, kendi türkülerini, şiirlerini yazmış, okumuş ve icra etmiştir. Bu akşam bu üç büyük ustanın türkülerini seslendireceğiz. Katılımınız için şimdiden hepinize teşekkür eder, keyifli vakit geçirmenizi dilerim.” İfadelerini kullandı.

Afşin’de Üç Büyük Ustanın Eserleri Seslendirildi (3)

Konser, 8 Haziran Cuma günü Sebahattin Atalay Kültür Merkezi gerçekleşti.

Programa Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Biçici, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can ve Afşinli vatandaşlar katıldı.

Afşin’de Üç Büyük Ustanın Eserleri Seslendirildi (2)Afşin’de Üç Büyük Ustanın Eserleri Seslendirildi (1)-1Afşin’de Üç Büyük Ustanın Eserleri Seslendirildi (5)Afşin’de Üç Büyük Ustanın Eserleri Seslendirildi (1)

Muhabir: Deniz Doğan