Turkcell İletişim Merkezi (TİM)’nin 6.’sı düzenlenen görkemli bir törenle ilçemize açıldı.
İletişim teknolojilerinde ürün ve hizmet veren uzman mağazalardan biri olan Afşin TİM’le, bölge insanı Turkcell’le ilgili işlemlerini daha hızlı ve kolay yaptırabilecek.
 
Türkiye’nin iletişim devi Turkcell ve Kahramanmaraş’taki ticari partneri Deka, şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde de halkın ayağına hizmet götürmeye devam ediyor. İletişim alanında uzman mağazalardan biri olan TİM’le ilgili yapılandırmasını tüm hızıyla sürdüren Deka-Turkcell bu kapsamda ilçemizde düzenlenen görkemli törenle TİM mağazasını hizmete açtı.
Önceki gün gerçekleşen açılış töreninde konuşan Turkcell Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Ali Serhat Arıcıoğlu Kahramanmaraş ve İlçelerine 6. TİM Mağazasını açmaktan sevinç duyduklarını söyledi. Kahramanmaraş’ın çeşitli bölgelerine 3 TİM mağazası daha açmayı hedeflediklerini belirten Arıcıoğlu “Çok güvendiğimiz bir firmamızla beraber burada aktivasyon alma kararı aldık. Bundan sonrasında ki aktivasyonlarımızı ilçelerimizde ve şehir merkezlerimizde devam ettiriyor olacağız. Burayı bir telefon satışı yapılan yer görmek dışında her türlü danışmanlık hizmeti de alabileceğiniz bir yer olarak görmek istiyoruz. Afşin’deki bütün ihtiyaç ve hizmetleriniz için her zaman yanınızda olacağız.” Dedi.
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan ise bu tür işletmelerin ilçemize açılması cazibe merkezi olduklarının bir kanıtı olduğunu söyledi.
Aydoğan; “Afşin’de son zamanlarda cazibe merkezi olmaya başlamış ki farklı müesseseler caddelerdeki yerini alıyor. Bunun Afşin’in gelişmişlik göstergesi olduğunu anlıyoruz. Afşin’in cazibe merkezi oluşunu arttırmak, bereketlendirmek, bundan doğacak huzuru paylaşmak Afşin’i ülkemizin en yaşanabilir güzellikleriyle, değerleriyle, tarihiyle bir bölge olması için elimizden geleni yapıyoruz.” Dedi.
Afşin Kaymakamı Faik Arıcan ise yaptığı konuşmada yatırımcıların Afşin’e yatırım yapmasının göstergesi, ilçelerinin cazibe merkezine aday olmasıyla eş değer olduğunu vurguladı. 
Konuşmaların ardından açılış yapıldı. Açılış sonrası dağıtılan seri nolu davetiyelerin arasından yapılan çekilişle onlarca kişiye hediye dağıtıldı.
Bu arada açılışa, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Göksun Cumhuriyet Başsavcısı Ali Pehlivanoğlu, Afşin İlçe Emniyet Müdürü Veysel Ateş, Turkcell Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Ali Serhat Arıcıoğlu, Afşin İlçe Müftüsü Halil İbrahim Genç, Turkcell TDM Kahramanmaraş Bölge Müdürü Serhan Gümüş, TİM Mağazaları Satış Yöneticisi Soner Dilmen, Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar, Afşin Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kurt, Afşin Şoförler Odası Başkanı Adnan Kabaağaç, DEKA Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu, Başkan Yardımcısı Abdullah Deveboynu ve Afşin Turkcell satış noktaları ile çok sayıda vatandaş katıldı.