Afşin Atatürk Park’ında başlayan resmi bayramlaşma programı, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve şehit ailelerinin ziyareti ile tamamlandı.  
Afşin’de resmi bayramlaşma töreni, bayramın birinci günü Afşin Belediyesi Atatürk Parkında saat 10.00’de yapıldı. Afşin Atatürk Parkında yapılan resmi bayramlaşma sonrası heyet halinde Afşin Emniyet Müdürlüğü ve Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek, polis memurları ve askerlerin bayramı kutlandı.
 
Bayramın ülke ve millet için kaynaşmayı sağladığını belirten Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “Şahsınızda sizin ve tüm personelinizin bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, bayramın ülke ve milletimiz için kaynaşma ve birleşme vesilesi olmasını dilerim” açıklamasında bulundu. 
Kutlama Programına Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, J.Üstğm İdris Tom, Maden-İş Sendikası eski Genel Başkanı ve İş-Kur Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Aslan, askeri erkan, siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.