Tufan Yanar: "Afşin'in Büyük Bir Eksikliğini Giderdik"

Efsus Royal Otel işletme sahibi Tufan Yanar, otelin açılış sürecinin zorlu geçtiğini belirtti. Yanar, "Otelimizi açtık, 6 ay önce çok zorlu bir süreç oldu. Afşin'de bir otelin olmaması maalesef büyük bir eksiklikti. Bu otelin açılması için birçok insandan destek istedik, ancak olumlu dönüşler alamadık. Allah'ın izniyle bu işi biz üstlendik ve başardık. Maraş'ın ikinci büyük otelini burada açtık" dedi.

Stk Buluşması (1)

Yanar, otelin özelliklerini de vurguladı: “500 kişilik salonuyla, toplu yemeklerde, organizasyonlarda 80 kişilik odası ve 200 kişi kapasiteli büyük bir otel. Afşin'in en büyük eksiklerinden birini tamamladık. Maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Otelin ismi hakkında konuşan Yanar, "Ben otelimizin ismini Efsus Royal olarak koydum. Afşin'in sahip çıkması için bu ismi tercih ettik ve güzel bir isim oldu. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Görüş ve önerilerinizi almak için buradayız, her türlü eleştiriye açığız" dedi.

Stk Buluşması (2)

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'ndan Tufan Yanar’a Teşekkür

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, kahvaltıda yaptığı konuşmada, “Başta Tufan Yanar kardeşime teşekkür etmek istiyorum. Afşin'in konaklama noktasındaki eksikliğini giderdiği için memnunuz. Afşin'de otel olmaması büyük bir eksiklikti ve bu eksikliğin giderilmesi gerekiyordu. Tufan Bey’in bu noktada yaptığı katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Can, “Kahramanmaraş'ın ikinci büyük otelinin Afşin'de olması bizi çok mutlu ediyor. Bu otelin yaşatılması için hepimizin gayret göstermesi gerekiyor. Misafirlerimizin burada memnun kalması çok önemli. Eğer gelen bir kişi memnun kalıyor ve tekrar gelmek istiyorsa, problem yok demektir. Ancak ikinci kez gelmiyorsa, işletmede bir problem var demektir” diye ekledi.

Stk Buluşması (3)

Başkan Can, “Afşin'de gastronomi uzmanlarına ihtiyacımız var. Eshab-ı Kehf gibi turistik yerlere sahip olan Afşin, altyapı yatırımlarıyla gelişmeli. Afşin'de daha fazla otel olması gerektiğine inanıyorum. Restoran noktasında da eksiklerimiz var” dedi.

Başkan Can, “Sivil toplum örgütleri, siyasi parti başkanları ve sendika başkanları olarak bu otelin yaşatılması için elimizden geleni yapmalıyız. Ticaret Odası’nda düzenlenen programlarda bu oteli kullanarak tanıtımını da yapabiliriz. Bu otelin yaşatılması için hep birlikte gayret göstermeliyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Stk Buluşması (5)

Programa, MHP Afşin İlçe Başkanı Süleyman Aycan, AK Parti İlçe Başkan Vekili Murat Kapu, CHP Afşin İlçe Başkanı İsmail Kalender, BBP Afşin İlçe Başkanı Kenan Köker, Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Fikri Şirin, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Emiroğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrah Gümüş, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Yaşar Polat, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Aytekin Özgül, Ülkü Ocakları Afşin İlçe Başkanı Mustafa Taşkale, Eğitim Bir Sen Afşin İlçe Başkanı Muzaffer Kolukısa, Eğitim İş Afşin Temsilcisi Ahmet Çelik, Sağlık Sen İlçe Başkanı Yusuf Erdoğan, Halk Ozanları Derneği Başkanı Ahmet Karakaya katıldı.

Stk Buluşması (6)

Muhabir: Deniz Doğan