Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Kadına Şiddete Hayır farkındalık etkinliği Şehit Ömer Erüstün Meydanı’nda düzenlendi. Yapılan etkinlikte, öğretmenler, öğrenciler ve çevredeki vatandaşlar el boyası baskısı yaparken turuncu balonlar ağaçlara asıldı.

Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (10)

Farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi Müdürü Güllü Dağlı Cırık, “Bir kadın olarak toplumumuzun kanayan yarası olan, kadına şiddete, okulumuz adına, öğrencilerimiz adına ve toplum adına bir farkındalık oluşturmak amacıyla Kahramanmaraş Valiliği'mizin de bu konudaki yazılarıyla birlikte sosyal sorumluluk projesi toplum hizmeti çalışması kapsamında böyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Çünkü ülkemizin en büyük kanayan yarası şu anda kadına yönelik şiddet, bu şiddet belki bazen fiziki olabilir ama bunun yanında psikolojik şiddet, ekonomik şiddet, sosyal şiddet bir, birçok şiddet gününe maruz kalan kadınlarımızın ülkemiz genelinde temennimiz bu şiddetin son bulması kadın cinayetleri ve buna yönelik şiddetle alakalı en azından toplumumuzda bir bilinç oluşması temennisiyle bu etkinliği düzenledik. Ve hepimiz bu konuda toplum olarak duyarlı olmamız gerektiğine inandık.

Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (4)

Çünkü toplumun temel direyi kadınımız ve bizim kıymetimiz annemiz, babamız, kardeşimiz olan kadınımızı bizler el üstünde tutmalıyız. Onları yani onlar bizim kıymetlimiz gerçekten kıymetlimiz. Ona değer vermeliyiz. Bu değeri de yükseltmeliyiz. Bu anlamda da biz sadece bir farkındalık oluşturalım diye öğrencilerimize, öğretmenlerimizle böyle bir etkinlik düzenlemek istedik. İnşallah ülkemizde bu kınayan yara biter ve son bulur. Kadınlarımız hak ettiği değeri alır” dedi.

Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (12)

10. sınıf öğrencisi Arslan Aslan, “Kadınlarımız ülkemizde birçok çeşitte şiddet uygulanmaktadır. Hem psikolojik hem fiziksel olarak şiddet uygulanıyor. Buna hep birlikte dur demek amacıyla bugün burada toplandık” dedi.

Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (8)Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (9)Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (7)Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (6)Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (5)Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (3)Afşin’de Kadına Şiddete Hayır Farkındalık Etkinliği Düzenlendi (2)

Muhabir: DENİZ DOĞAN