Çekmeköy Konteyner Kent'te 280 haneye ziyaret gerçekleştirilerek KADES uygulaması ve Alo 183 destek hattı tanıtıldı.

Afşin Sosyal Hizmet Merkezi, Afşin Emniyet Müdürlüğü ve Afşin Jandarma Komutanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği programda, Çekmeköy Konteyner Kent'te yaşayan 280 hane ziyaret edildi. Bu ziyaretlerde, kadınların ve ailelerin güvenliğini artırmayı amaçlayan KADES uygulaması ve Alo 183 destek hattı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (1)

Ziyaretler sırasında, akıllı telefon kullanan ancak KADES uygulamasına sahip olmayan 30 kişiye uygulama indirildi ve kullanımı hakkında bilgi verildi. Bu uygulama sayesinde kadınlar, acil durumlarda tek bir tuşla polis çağırabiliyor, böylece hızlı ve etkili bir şekilde yardım alabiliyorlar.

Akıllı telefonu olmayan 70 kişiye ise Alo 183 destek hattı tanıtıldı. Bu hat üzerinden, kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere, tüm vatandaşlar psikolojik, hukuki ve sosyal konularda destek alabiliyor. Ayrıca, şiddet ve istismar gibi acil durumlarda da anında yardım sağlanıyor.

Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (10)Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (9)Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (8)Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (7)Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (6)Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (5)Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (4)Afşin’de Kades Ve Alo 183 Tanıtımı Yapıldı (2)

Muhabir: Deniz Doğan