Açılış konuşmasını gerçekleştiren Afşin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Şahan, etkinliğin amacını ve önemini vurguladı. Şahan, “Hayat boyu öğrenme, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dışa açılan penceresidir. Ana hedefimiz her zaman, her yerden herkes için eğitimdir. Bu hafta ile hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı artırmayı hedefliyoruz. Halk eğitim merkezleri, yurttaşlarımızın sosyal ve kültürel gelişimini sağlamak, bilgi ve beceri kazandırmak, eksik kalan eğitimlerine yardımcı olmak ve kültürel eserlerimizi koruyup yaşatmak gibi önemli görevler üstlenmiştir” dedi.

Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (9)

Şahan, 2023-2024 eğitim öğretim yılında 49 adet genel kurs ve 122 adet meslek kursu olmak üzere toplam 171 kurs açtıklarını belirtti. Bu kurslara 617 erkek ve 2,277 kadın olmak üzere toplam 2 bin 894 kursiyerin katıldığını ifade etti. Ayrıca, Halk Eğitim Merkezi’nde açılacak yeni kursların sanatsal faaliyetlere yönelik olmasını ve vatandaşların bu kurslara katılmasını arzu ettiklerini belirtti.

Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (16)

Müdür Şahan, konuşmasında eğitim ve öğretimin toplum desteği ile anlam kazandığını vurguladı. “Eğitim ancak toplum olarak desteklenirse bir anlam kazanır. Burada başta yöneticiler olmak üzere herkese büyük görev düşmektedir. Önümüzdeki yıl Halk Eğitim Müdürlüğümüzce açılacak olan kurslara herkesin desteğini bekliyoruz” dedi ve tüm idarecilere, öğretmenlere, usta öğreticilere, yardımcı personele, okul aile birliği yönetim kurulu üyelerine ve kursiyerlere teşekkürlerini sundu.

Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (20)

Konuşmaların ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Program, Afşin Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin mini konseri ile devam etti. Ardından halk oyunları sergilendi. Etkinlik, Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kadınların yılsonu sergisinin açılışı ile sona erdi.

Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (21)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (19)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (18)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (17)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (15)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (13)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (14)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (12)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (10)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (7)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (8)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (6)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (4)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (5)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (3)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (1)Afşin’de Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği Düzenlendi (2)

Muhabir: Deniz Doğan