İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afşin temsilciliği gönüllüleri, Gazze'de İsrail'in saldırılarına maruz kalan çocuklar için Afşinbey Caddesi eski yıkılan belediye meydanında açılan ve geliri Filistin'e bağışlanacak kermeste, yemek ve el işi ürünler satışa sunuldu.

İHH Afşin Temsilcisi Durdu Özkök, Filistin halkının İsrail'in saldırıları altında ezildiğini belirterek kermesin Filistin'e destek amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Gazze’de soykırım yaşandığını aktaran Özkök, şunları kaydetti: “Emeği geçen başta İHH vakfı gönülleri olmak üzere tüm vicdan sahibi kardeşlerime gönülden şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Gazze’de dünyanın gözleri önünde bir soykırım, bir vahşet yaşanıyor. Ve Ne yazık ki bütün dünya buna seyirci kalıyor. Ancak dünyadaki vicdan sahibi insanlar buna seslerini yükseltmeye devam ediyorlar ve edecekler. Bizler Müslümanlar olarak bu vahşete dur diyoruz ve bunu protesto ediyoruz, kınıyoruz. Dünyanın gözü önünde dünya liderleri seslerini çıkarmıyorlar, sadece dünyadaki Müslümanlar ve vicdan sahibi insanlar seslerini çıkarıyorlar. Biz İHH olarak bir stant açtık, Filistin tanıtım adına. Elimizden bu geliyordu, bunu yaptık. 2 ayı aşkın bir süredir Filistin’de Gazze’de çocuk, kadın, yaşlı demeden Siyonist İsrail katlediyor. Yaklaşık 17 bin insanı Şehit etti. Ama maalesef dünya liderleri sessiz kalıyor. Bizler vicdan sahibi insanlar olarak buna STK olarak bunu protesto ediyoruz. Buna hayır diyoruz, bir an önce bu zulmün son bulmasını istiyoruz. Standımıza gelen kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz ayaklarınıza sağlık. İnşallah en kısa sürede bu zulüm bir an önce son bulur, bizlerde Gazzeli kardeşlerimizle birlikte en kısa sürede Kudüs’te saf safa namaz kılmayı rabbim cümlemize nasip eylesin” dedi.

filistin kermes (11)filistin kermes (10)filistin kermes (8)filistin kermes (7)filistin kermes (6)filistin kermes (5)filistin kermes (4)filistin kermes (3)filistin kermes (1)

Kaynak: Oğuzhan Ağyar