Emirli Mahallesindeki çocuklarla bir araya gelen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Türkiye, İsviçre ve Bosna Hersek'ten 4 anne tarafından kurulan For Children Smile Uluslararası Çocuk Derneği tarafından temin edilen bisikletleri, depremlerden etkilenen çocukların motivasyonunun artırılması amacıyla dağıtıldığını belirtti.

İlçe merkezinde, Emirli, Emirilyas ve Çobanbeyli Mahallesinde bisiklet dağıtıldığını söyleyen Çiftçi, “Depremin ilk anında Afşin’e İç İşleri Bakanlığımız tarafından koordinatör vali olarak atandım. Görev sürem boyunca Afşin’de depremin yaralarını sarmak için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Görev süremde Emirli Mahallemizi ziyaret etmiştik ve burada çadır okulda eğitim faaliyetleri devam ediyordu. İkinci ziyaretimizde öğrencilerimizi sevindirmek, onlara bisiklet ve oyuncak dağıtımı için gelme fırsatını yakaladık.” diye konuştu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin 51. gününde Afşin’deki koordinatör vali görevinin son bulmasının ardından ilçeye dördüncü defa geldiğini belirten Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İsviçre merkezli bir dernek olan For Children Smile Uluslararası Çocuk Derneği aracılığıyla çocuklara ulaştırıldığını söyledi.

Baz istasyonlarından akü çaldıkları öne sürülen 2 şüpheli yakalandı Baz istasyonlarından akü çaldıkları öne sürülen 2 şüpheli yakalandı

For Children Smile Uluslararası Çocuk Derneği yetkililerine teşekkür eden Çiftçi, Afşin’e ziyaretlerinin devam edeceğine değinerek, Türkiye'yi derinden etkileyen felaket sonrası yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için başlattıkları çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini sözlerine ekledi.