Afşin, geçtiğimiz haftaları sıcak ve bulutlu bir hava olarak geçirmişti. Afşin, bu hafta boyunca serin ve yağışlı bir hava ile karşılaşacak.

Haftalık sıcaklık ortalamaları şu şekilde:

29 Nisan Pazartesi: Çok bulutlu, en düşük sıcaklık değeri 13, en yüksek sıcaklık değeri ise 27 derece olacak. En düşük nem oranı 29, en yüksek nem oranı 61 olması bekleniyor. Bugün, rüzgar batıdan esecek ve rüzgarın hızı ise ortalama 11 kilometre olacak.

30 Nisan Salı: Gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en düşük hava sıcaklığı 12, en yüksek sıcaklık değeri ise 26 derece olması bekleniyor. En düşük nem oranı 33, en yüksek nem oranı ise 87. Gün içerisinde esecek rüzgâr ise güneydoğudan 8 kilometre hızla esecek.

1 Mayıs Çarşamba: Gök gürültülü sağanak yağışlı, en düşük hava sıcaklığı 11 , en yüksek hava sıcaklığı ise 21 derece olması düşünülüyor. Günün en düşük nem oranı 57, en yüksek nem oranı ise 84 olması bekleniyor. Çarşamba günü güneydoğudan 7 kilometre hızla rüzgârın etkili olması bekleniyor.

2 Mayıs  Perşembe: Gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en düşük hava sıcaklığı 11, en yüksek hava sıcaklığı ise 23 derece civarında seyretmesi bekleniyor. En düşük nem oranı 54, en yüksek nem oranı ise 82 olması düşünülüyor. Gün içerisinde ise batıdan 6 kilometrelik hızla rüzgar esecek.

3 Mayıs Cuma: Gök gürültülü sağanak yağışlı bir havanın etkili olacağı günde en düşük hava sıcaklığı 9, en yüksek hava sıcaklıklarının ise 24 derece olması bekleniyor. En düşük nem oranı 30, en yüksek nem oranı ise 90. Günün etkili rüzgâr yönü ise kuzeybatıdan 12 kilometre hızla etkili olması bekleniyor.

Muhabir: Eda Yamanlı