Afşin Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Afşin Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşme görüşmeleri sonunda en düşük işçi maaşı 18 bin 500 lira olarak belirlendi.

Sözleşmenin imza töreni, Sebahattin AtalayKültür Merkezi konferans salonunda belediye işçilerinin de katılımıyla, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Akif Dağ arasında yapıldı.

57 yıldır semercilik mesleğini yürüten Ali Özen, mesleğin son temsilcisi 57 yıldır semercilik mesleğini yürüten Ali Özen, mesleğin son temsilcisi

belediye (1)

İmza töreninde konuşan, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Tüm mesai arkadaşlarımıza ailem demek istiyorum. Her birinizi kendi ailemden biri olarak görüyorum. İşveren olmanın, yönetici olmanın, komşu olmanın, abi kardeş olmanın sonucu bu. 6 Şubat’ta 11 ili etkileyen büyük bir deprem yaşadık. Belediye olarak bu süreçte büyük bir özveriyle çalışmaya gayret ettik. Bu özveriyi gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Belediye bütçesinin el verdiği maksimum oranı yansıttıklarına değinen Güven, şunları söyledi:

“Ülkenin üçte birini etkileyen depremin ardından ayağa kalkmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Bu süreçte de belediye personellerimizi ekonomik olarak rahatlatmak istedik. Maaş konusunda sendikamızla da yaptığımız görüşmeler neticesinde verebileceğimiz limitin en üstünü vermeye gayret ettik. Belediye personelimizin en düşük maaşı 18 bin 500 lira olacak. İlerideki ekonomik gelişmeler inşallah bu rakamı daha iyi bir yere getirir. Tüm belediye personelimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

belediye (2)

İmza törenine, Kahramanmaraş Hak-İş Sendikası Başkanı Mehmet Akif Dağ, Afşin Hizmet-İş Baş Temsilcisi Cüneyt Yücel, Afşin Belediyesi başkan yardımcıları katıldı.