Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda düzenlenen konserde, Türk Müzik Topluluğu’nun unutulmaz şarkıları seslendirildi. Koro, solistlerin muhteşem sesleri ve etkileyici performanslarıyla izleyicileri büyüledi ve uzun süre alkışlandı. Güzel bir akşam geçiren izleyicilere unutulmaz anlar yaşattılar.

Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (2)

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası, İslahiye Ticaret Odası, Balaban Yapı, Temel İnşaat ve Yeşil Afşin Gazetesi sponsorluğunda yapılan bahar konserinin konuğu TRT Sanatçısı Yaşar Yüksel olurken, sunumunu ise TRT İzmir Kent Radyosu’ndan İlknur Yüksel yaptı.

Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (3)

Afşin Türk Müziği Topluluğu, nefes kesen bir Bahar Konseri düzenledi ve seyirci ile buluştu.

2017 yılında kurulan ve Afşin’de bir ilki gerçekleştirerek Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği dallarını tek çatı altında toplayan Afşin Türk Müziği Topluluğu, Afşin’de baharı, Türk Müziği ile canlandırdı.

Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (4)

Açılış konuşmasını yapan Afşin Türk Müziği Topluluğu Kurucu Başkanı Ahmet Çelik, “Bundan 6 yıl önce grup arkadaşlarımızla birlikte böyle bir grup kurmaya karar verdik. Ondan sonra önceki dönem belediye başkanımızın yanına gittik böyle bir şey düşünüyoruz. Hepimiz gönüllü kişileriz Afşin’e hizmetimiz olsun dedik. Afşin’de kültürel etkinlik olsun, insanlara örnek olarak söyledik. Sağolsun başkanımız o zaman biz maddi manevi her zaman yanınızda destekçiyiz dedi. O zaman işte tohumları atılmıştı bu grubun. Şimdi 6.yılında ilk başta olmaz demişlerdi ama 6 yıldır devam ediyor. O yüzden destekçi olan herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl 5.ci konserimizi düzenledik. Şehir dışına çıkanlar Afşin’i müzik topluluğuyla tanımaya başladılar. Başka yere gittiklerinde işte sizin orada müzik topluluğu var diye bu şekilde memleketimizi temsil eder duruma geldik. Bizimle beraber Afşin’de kültürel faaliyetler artarak devam etti. İnsanlara örnek olmaktan biz gerçekten gurur duyduk” dedi.

Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (5)

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can da odanın salonunu sanatseverler severek açtıklarını belirtti.

Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (22)

Konser sonunda gazetemiz başta olmak üzere sponsorlara destekleri için plaket takdimi yapıldı.

Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (27)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (25)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (26)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (24)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (23)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (21)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (19)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (20)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (18)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (16)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (17)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (15)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (14)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (12)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (13)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (11)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (9)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (10)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (8)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (6)Afşin’de 'Bahar Konseri' Büyük İlgi Gördü (7)

Muhabir: DENİZ DOĞAN