Düzenlenen sergi açılışına Afşin Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, Afşin İlçe Şube Müdürleri Erdem Hurman, Alparslan Ceren, Zafer Terzi, Ertuğrul Gazi İlkokulu Müdürü Hilmi Özdemir, Müdür Yardımcısı Ali Çelik, öğrenciler ve veliler katıldı.

Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (2)

Ertuğrul Gazi İlkokulu öğrencileri tarafından yapılan sergi çalışmalarını inceleyen Afşin Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, “Milli Eğitim Bakanlığımızın bir organizasyonu olan dilimizin zenginlikleri projesi kapsamında atasözleri ve deyimler ile ilgili bir sergi hazırladı Ertuğrul Gazi İlkokulumuz. Emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (8)

Öğrencilerin yaptığı çalışmaları sergi haline getirdiklerini belirten Ertuğrul Gazi İlkokulu Müdür Yardımcısı Ali Çelik, “Bakanlığımızın 2023-2024 eğitim öğretim uygulamaya koymuş olduğu dilimizin zenginlikleri projesi kapsamında Şubat ayı etkinliği atasözleri ve deyimler. Okulumuz ana sınıfı, 1.sınıf, 2.sınıf, 3.sınıf ve 4.sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu atasözlerinin ve deyimlerin üç boyutlu olarak yaparak, yaşayarak anlamasına yönelik çalışmaları bir sergi haline getirdik” dedi.

Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (13)

Öğrencilerin yaptığı sergi çalışmaları bir hafta boyunca okul salonunda sergilenecek.

Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (11)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (12)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (9)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (10)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (7)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (5)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (6)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (3)Afşin’de Atasözleri Ve Deyimler Sergisi Düzenlendi (4)

Muhabir: Eda Yamanlı