Afşin Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen ikinci el açık otomobil pazarı ilk gününde büyük ilgi gördü.

Cevlanlıoğlu İbrahim Efendi Semt Pazarı Otopark'ında kurulan oto pazarını ziyaret eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, vatandaşlarla sohbet etti. İkinci el otomobil pazarının, Afşin'e ekonomik hareketlilik kazandıracağını ve ilçe ekonomisine katkıda bulunacağını ifade eden Başkan Güven, oto pazarının Afşin'e ve Afşin halkına hayırlı olmasını diledi.

Afşin'de bir ilki daha gerçekleştirdiklerini söyleyen Güven, " Açık oto pazarı, vatandaşlarımızın istediği bir mekandı. Çevre ilçelerimizde kurulmaktaydı. İlçemizdeki fiziki imkanlarımız çok güzel. İlçemize tekrar hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

Afşin'in ikinci el otomobil sektöründe bir merkez haline gelmesini hedeflediklerini söyleyen Güven, " İlçemizde her cumartesi günü Cevlanlıoğlu İbrahim Efendi Semt Pazarı Otopark'ında açık oto pazarımız kurulacak. İlk pazar gününde araçlarını satmak için pazara gelen vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Vatandaşlarımız bizlerden çadır talebinde bulundu. İnşallah önümüzdeki haftandan itibaren içinde sobası bulunan büyük bir çadırı da kurarak vatandaşlarımızın talebini yerine getireceğiz. Bölge ilçelerimize de hitap eden oto pazarı haline getireceğiz. Allah burada alım-satım yapan vatandaşlarımızın kazancına bereket versin" diye konuştu.

Bölgenin en güzel açık oto pazarı olduğunu ifade eden vatandaşlar, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve emekleri bululanlara teşekkür ettiler.