Afşin’de,  Şefkatli Eller Derneği, ABD Başkanı Trump'ın sözde Orta Doğu barış planını protesto etti.

Ulu Cami önünde toplanan dernek üyeleri ve vatandaşlar, "Kudüs İslam'ındır", "Kudüs'e selam, direnişe devam" ve "Filistin için ayaktayız" yazılı dövizlerle ABD ve İsrail aleyhine sloganlar attı.

Şefkatli Eller Derneği Başkanı Şeref Ertekin, burada yaptığı açıklamada,  Amerika ve İsrail’in İslam dünyasına yönelik saldırı ve komplolarının devam ettirdiğini belirterek, ‘yüzyılın anlaşması’ adı altında ortaya koyulan Orta Doğu barış planının tarihin en büyük ihanet planı olduğunu ifade etti.

Anlaşmanın birinci önceliğinin İsrail rejimini güvence altına almak olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Ertekin, “Adına yüzyılın anlaşması denilen bu ihanet planı bir tarafında Amerika, diğer tarafında İsrail rejimi ve öbür tarafında da Suudi Arabistan’ın başını çektiği bölgesel işbirlikçi rejimlerin yer aldığı şer üçgeninin eseridir. Bu İslam ümmetinin esenliğine, mukaddesatına ve Filistin davasına açılmış bir savaştır.” dedi.

Türkiye’deki Kudüs Gönüllüleri olarak dünyadaki Kudüs Gönüllüleri ile omuz omuza, vahdet ve kardeşlik bilinciyle Kudüs’ün savunulması için seferberlik içinde olacaklarını belirten Ertekin, “Osmanlı imparatorluğunun yıkılmasının ardından yüz yıl öncesinde emperyalist işgalciler tarafından hazırlanan ve Filistin’de siyonist bir rejiminin kuruluşunun önünü açan Sykes-Picot anlaşması ve Balfour Deklarasyonu bugün karşımıza “Yüzyılın Anlaşması” olarak çıkmakta, İslam dünyasında ikinci bir yüzyıllık şeytani proje uygulanmak istenmektedir. Amerika ve İsrail rejiminin el ele vererek hazırladıkları bu şeytani planın en önemli ayağının İslam dünyasındaki hain işbirlikçiler olduğunu hiç bir zaman unutmayacağız. Zira bu rejimler, İsrail rejimi ile işbirliğini öylesi bir aşamaya taşıdılar ki, Filistin davasının ve direniş cephesinin vurulması için Siyonist düşmanlı askeri, lojistik ve ekonomik her alanda tam bir işbirliğine girmiş durumdalar. Siyonist rejimle stratejik ortak durumuna gelen bu rejimler başkentlerinde siyonist rejim elçiliklerini açmanın sabırsızlığını yaşamaktadırlar. Nitekim bu “Yüzyılın Anlaşması” adlı ihanet planı, en çok da bu hain rejimlerin utanç tablosudur.  Bizler, Kudüs yolunda ve Kudüs bayrağı altında ümmetimizin birliğini her zamankinden daha çok bir duyarlılık ve sorumlulukla savunacak, hiç bir mezhebi, etnik ve hizipsel ayrım yapmaksızın ümmet kardeşliği ve dayanışmasını güçlendirici adımlarımızı daha çok atacağız.” açıklamasında bulundu.

Kudüs’ü hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Ertekin, şunları söyledi:

“Bu inanç ve kararlılıkla sorumluluk bilincinde olan bütün Müslümanları, aziz İslam’ın ve ümmetimizin mukaddesatı olan Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı savunmak, oynanan bu son ihanet planını yırtıp çöpe atmak için güçlü bir irade ve direniş sergilemeye davet ediyoruz. Şefkatli Eller Ehlibeyt Derneği ve Kudüs gönüllüleri olarak, Kudüs’ü hiç bir zaman yalnız bırakmayacağımızı, Kudüs’ün siyonist işgalden kurtuluşuna kadar mücadele sahnesinden bir an olsun ayrılmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.”

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.