Afşin’de Yılmazlar Çiftliği’nde beslenen 3 yaşındaki 'Paşa' isimli dev boğa, satışa çıkarıldığı fiyatla adeta dudak uçuklatıyor. Paşa’nın 1 ton 500 kilogram ağırlığında olması ve yüksek bakımı, fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu açıklıyor.

Paşa'nın sahibi Ali Yılmaz, dev boğaya özenle bakıyor. Yılmaz, “Paşa bizim gururumuz. Onun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Fiyatı yüksek olabilir ama bu ağırlıkta ve bu bakımla başka bir boğa bulmak zor” dedi.

Afşin’de 1.5 Tonluk Kurbanlık Paşa Alıcısını Bekliyor (3)

Paşa'nın fiyatı, 400 bin lira olarak belirlenmiş. Ali Yılmaz, “Paşa’nın bakım masrafları ve ağırlığı göz önüne alındığında, bu fiyatın makul olduğunu düşünüyoruz. Umarız hak ettiği değeri bulur” diyerek, Paşa'nın alıcılarını beklediğini ifade etti.

Afşin'de, 1.5 tonluk ağırlığı ve dikkat çeken fiyatıyla Paşa, kurbanlık arayanların ilgi odağı oldu. Yılmazlar Çiftliği, Paşa’yı görmek ve satın almak isteyenleri bekliyor.

Afşin’de 1.5 Tonluk Kurbanlık Paşa Alıcısını Bekliyor (4)Afşin’de 1.5 Tonluk Kurbanlık Paşa Alıcısını Bekliyor (5)Afşin’de 1.5 Tonluk Kurbanlık Paşa Alıcısını Bekliyor (1)

Muhabir: Deniz Dogan