Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Torba Yasa" ile sanayici ve ticaret erbabının üyesi oldukları odalara olan aidat borcu gecikme zammına af getirildiğini belirtti.
 
Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, hükümetin Torba Yasası’yla getirdiği düzenlemelerin iş dünyasını memnun ettiğini kaydederek, "Torba yasa" olarak bilinen "6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması" kanununun, Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine önemli bir imkân sunduğunu söyledi.
 
Başkan Can, “ 5174 Sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren odalarımızda, üyelerimizin de yine kanundan kaynaklanan yükümlülükleri bulunuyor. Bu yükümlülüklerden biri de oda aidatının ödenmesidir. Torba Yasa olarak bilinen 6111 Sayılı kanun, bağlı olduğu oda'ya aidat borcu olan üyelere bir fırsat sunuyor. Oda üyeleri 1 Mart'tan itibaren geçerli olmak üzere 31 Ağustos 2011 tarihine kadar aidat borçlarının anaparalarını ödemeleri halinde borçlarının tüm geçmiş yıl gecikme zammı ödemelerinden muaf olacaktır" dedi.

-"AİDAT BORÇLARI GECİKME ZAMMINA AF FIRSATI"
Esnaf ve ticaret erbabının yaşadığı sıkıntılar nedeniyle aidat ödemekte dahi güçlük çektiğini söyleyen Başkan Can, "Odalarımızın üyeleri olan ticaret erbabımız, KOBİ'lerimiz, sanayicimiz ekonomik nedenlerle çok zor dönemler geçirdi. Özellikle son 2 yılda yaşanan ekonomik kriz ve buna bağlı olumsuzluklar üyelerimize büyük sıkıntılar yaşattı. Son dönemde ekonomik verilerde görmeye başladığımız iyileşmeden umutluyuz. Bu kapsamda Torba Yasa'nın sunduğu fırsatların önemli olduğunu düşünüyoruz. Oda aidatlarına ilişkin gecikme zammı ve diğer kamu alacaklarına ilişkin düzenlemelerden üyelerimizin azami şekilde faydalanmalarını rica ediyoruz" diye konuştu.