Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Afşin Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Taş ile personelleri Ankavan ve Çekmeköy konteyner kentte kalan depremzede vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti. Bayram öncesi ziyaret edilen vatandaşlara giyim yardımında bulunuldu.

Sosyal motivasyonun artması amacıyla düzenlenen etkinliklerle, çocukların oyun alanlarında eğitici ve geliştirici faaliyetlerle konteyner kentte yaşayan vatandaşların yanında olduklarını söyleyen Afşin Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Taş, “Afşin Sosyal Hizmet Merkezi olarak vatandaşlarımıza elimizden gelen tüm imkanı sağlıyoruz. Çeşitli etkinliklerle moral ve motivasyon sağlıyoruz” dedi.

Bayramlaşma kültürünü tekrar yaşattıklarını belirten Taş, “Gönüllerine dokunabileceğimiz, küçük böyle bir hediye de olsa onları takdim ederek, onların gönüllerini kazanmak, en azından yaşadıkları acıları unutturmak amacıyla yaptığımızla bir etkinlikti. Belki uzun zamandır kapıları çalınmamıştı ama en azından bir hediyeyle gelmek onları mutlu edeceği için böyle bir çalışmayı başlatmıştık. Tabii bundan sonraki süreçte de gene devam edeceğiz. Bayramlaşmak bizim kültürümüzde var, ekonomik veya maddi temelli değildir. Hani bir güler yüzle paylaşmaktır aslında. Bir hal hatır sormak da paylaşmaktır. Veya bir elini sıkmakta paylaşmak, sarılmak da bir paylaşmaktır. Ve bu doğrultuda hareket etmeye çalışıyoruz ve tüm vatandaşlarımızı bu şekilde kucaklamaya çalışıyoruz. Onların en azından acılarını bir nebze olsun dindirmeye çalışıyoruz” dedi.

Bayram öncesi vatandaşlara giyim yardımında bulundukları söyleyen Taş, “Paketin içinde çocuk, yetişkin kadın, erkek giyim yardımı bulunmaktadır. Ziyaretler esnasında her konteyner kapısı çalınarak birer paket hediye ediyoruz. Hem ziyaret ediyoruz, sohbet etme imkanı buluyoruz hem de küçük bir hediye ile kapılarını çalarak gönüllere dokunmaya çalışıyoruz” dedi.

Doç. Dr. Zaimoğlu, Kazakistan'da eğitim verdi Doç. Dr. Zaimoğlu, Kazakistan'da eğitim verdi